Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej opublikowało wytyczne dotyczące programów polityki spójności na lata 2021-2027. Warto zapoznać się z dokumentami ponieważ określają one warunki dotyczące realizacji wsparcia w projektach współfinansowanych z funduszy europejskich.

 

Grafika przedstawia napis: Wytyczne dla nowej perspektywy 2021-2027 już dostępne, w tle widać unijną flagę.

 

Co się znajduje w wytycznych?

Wytyczne to najważniejsze dokumenty określające cele i zasady, jakimi trzeba się  kierować w trakcie przygotowywania, a potem realizacji projektu. Wytyczne zawierają m.in.  wykaz pojęć wraz z wyjaśnieniami, podstawy prawne, zasady ogólne oraz zasady realizacji projektów czy wykaz skrótów. Wytyczne dotyczą wielu obszarów polityki spójności, np.

  • dotyczące realizacji zasad równościowych w ramach funduszy unijnych na lata 2021-2027;
  • dotyczące realizacji zasady partnerstwa na lata 2021-2027;
  • dotyczące informacji i promocji Funduszy Europejskich na lata 2021-2027;
  • dotyczące wyboru projektów na lata 2021-2027;
  • dotyczące szczegółowego opisu priorytetów (SZOP) krajowych i regionalnych programów na lata 2021-2027.

 

Wszystkie aktualne wytyczne na lata 2021-27 znajdują się na stronie:

https://www.funduszeeuropejskie.gov.pl/strony/o-funduszach/fundusze-na-lata-2021-2027/prawo-i-dokumenty/wytyczne/#/domyslne=1

 

Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021-2027

Przed nami kolejna unijna perspektywa, nowy program regionalny dla województwa mazowieckiego na lata 2021-2027. Środki unijne mają być przeznaczone m.in. na dostosowanie do zmian klimatu, działania społeczne i aktywizację zawodową, prace badawczo-rozwojowe, innowacje biznesowe, wsparcie edukacji czy przebudowę dróg. Już w czerwcu ogłoszony zostanie konkurs skierowany tylko do kobiet i mający na celu aktywizację zawodową biernych zawodowo kobiet. Godzenie życia zawodowego z prywatnym poprzez dostęp do przystępnej cenowo opieki nad dziećmi i osobami wymagającymi wsparcia w codziennym funkcjonowaniu to będą najważniejsze cele do osiągnięcia w ramach tego naboru.

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś