Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Dzięki funduszom europejskim w Szkole Podstawowej im. Leona Wyczółkowskiego w Miastkowie Kościelnym przeprowadzona zostanie kompleksowa modernizacja energetyczna. Decyzją Zarządu Województwa Mazowieckiego na wskazany cel przeznaczono  ponad 900 tys. zł w ramach programu regionalnego dla Mazowsza na lata 2014-2020 (RPO WM). Wczoraj umowę o dofinansowanie podpisali Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska oraz przedstawiciele władz Miastkowa Kościelnego.

Szkoła Podstawowa im. Leona Wyczółkowskiego w Miastkowie Kościelnym składa się z trzech części: łącznika i hali sportowej, przedszkola oraz najstarszej części kompleksu, która zostanie zmodernizowana w ramach projektu. Aktualnie budynek znajduje się w złym stanie technicznym, posiada zużyte i niesprawne instalacje grzewcze, co oddziałuje negatywnie na zdrowie uczniów oraz lokalne środowisko.

Gratuluję Gminie uzyskania dofinansowania. Projekty termomodernizacyjne wpływają korzystnie na środowisko, ale też realne oszczędności finansowe. Zapotrzebowanie na takie inwestycje na Mazowszu jest bardzo duże, dlatego Zarząd Województwa stara się kierować środki na projekty z listy rezerwowej – powiedziała Janina Ewa Orzełowska Członek Zarządu Województwa mazowieckiego.

Priorytetowo w Szkole zmieniony zostanie sposób ogrzewania. Ponadto plany remontowe obejmują wymianę okien, wymianę oświetlenia na energooszczędne LED, zamontowanie ogniw fotowoltaicznych,  a także docieplenie ścian zewnętrznych budynku oraz stropodachów.

W ramach projektu przewidziano również modernizację instalacji centralnego ogrzewania. Mamy nadzieję, że uda się sprawnie przeprowadzić inwestycję w tej pochodzącej z lat 60. Szkole  – powiedział Jerzy Jaroń Wójt Gminy Miastków Kościelny.

Efektem prac będzie poprawa warunków kształcenia uczniów oraz pracy kadry pedagogicznej, a także jakości powietrza na terenie Gminie Miastków Kościelny. Ponadto w regionie wzrośnie bezpieczeństwo energetyczne. Docelowo działania te wpłyną również na wzrost  świadomości mieszkańców Gminy w zakresie oszczędności i stosowania alternatywnych źródeł energii.

 

Tytuł projektu: „Termomodernizacja Publicznej Szkoły Podstawowej im. Leona Wyczółkowskiego w Miastkowie Kościelnym”

Beneficjent: Miastków Kościelny

Całkowita wartość projektu: 1 614 537,22 zł

Kwota dofinansowania z Unii Europejskiej: 900 468,27 zł

Działanie: 4.2 Efektywność energetyczna

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś