Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
WRAZ Z ZAKOŃCZENIEM OKRESU PROGRAMOWANIA RPO WM 2014-2020, TA STRONA PEŁNI FUNKCJĘ ARCHIWALNĄ I
ZAMIESZCZONE NA NIEJ TREŚCI NIE SĄ DALEJ AKTUALIZOWANE. PO AKTUALNE INFORMACJE ZWIĄZANE Z FUNDUSZAMI
EUROPEJSKIMI NA MAZOWSZU ZAPRASZAMY NA https://funduszeuedlamazowsza.eu/
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Gmina Szydłowiec zainwestuje ponad 450 tys. zł z funduszy unijnych w termomodernizację budynku Warsztatów Terapii Zajęciowej w Szydłowcu. Natomiast do Gminy Ciepielów trafi ponad 320 tys. zł na zakup wozu strażackiego oraz sprzętu przeciwpowodziowego. Decyzją zarządu województwa mazowieckiego projekty otrzymają łącznie ponad 770 tys. zł dofinansowania w ramach RPO WM 2014-2020. Umowy w tej sprawie podpisali Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Rafał Rajkowski, Burmistrz Szydłowca Artur Ludew oraz Wójt Gminy Ciepielów Artur Grzegorz Szewczyk.

 

Poprawa efektywności energetycznej budynku Warsztatów Terapii Zajęciowej w Szydłowcu

Już niebawem budynek Warsztatów Terapii Zajęciowej w Szydłowcu przejdzie kompleksową termomodernizację. Zakres prac obejmie m.in. ocieplenie ścian zewnętrznych i dachu, obróbkę blacharską, wymianę stolarki drzwiowej i okiennej oraz montaż drzwi zewnętrznych. Zmodernizowane zostaną też instalacje: ciepłej wody użytkowej i grzewcza. W obiekcie zostaną zainstalowane panele fotowoltaiczne, a oświetlenie będzie wymienione na energooszczędne.

Realizacja projektu pozwoli na zwiększenie efektywności energetycznej budynku i na ograniczenie emisji szkodliwych gazów i pyłów.

Tytuł projektu: Termomodernizacja budynku Warsztatów Terapii Zajęciowej w Szydłowcu wraz z montażem instalacji odnawialnych źródeł energii

Beneficjent: Gmina Szydłowiec

Całkowita wartość projektu: 574 496,04 zł

Kwota dofinansowania: 456 036,83 zł

Działanie: 4.2 Efektywność energetyczna

 

Nowy specjalistyczny wóz strażacki dla OSP w Ciepielowie

Gmina Ciepielów zakupi nowoczesny specjalistyczny samochód ratowniczo-gaśniczy ze sprzętem zamontowanym na stałe. Wóz będzie użytkowany przez strażaków OSP w Ciepielowie. Dodatkowo w ramach projektu zakupiony będzie sprzęt i wyposażenie służące ratownictwu wodnemu m.in.: ponton pneumatyczny, silnik spalinowy, kołowrót i rzutka ratownicza oraz 10 plandek antykryzysowych na dach. Poza tym zostanie też zakupiona odzież ochronna dla ratowników, tj.: 4 kamizelki asekuracyjne, 2 kombinezony wypornościowe, 2 kombinezony do pracy w wodzie, 4 pary spodni i 4 kaski do ratownictwa wodnego.

Inwestycja przyczyni się do wzmocnienia potencjału Ochotniczej Straży Pożarnej w Ciepielowie  oraz do skutecznego udziału w akcjach ratowniczych i zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom gminy, powiatu i regionu.

Tytuł projektu: Wzmocnienie potencjału Ochotniczej Straży Pożarnej w Ciepielowie

Beneficjent: Gmina Ciepielów

Całkowita wartość projektu: 817 476,55 zł

Kwota dofinansowania: 323 475,47 zł

Działanie: 5.1 Dostosowanie do zmian klimatu

 

O RPO WM 2014-2020

Mazowsze ma zagwarantowane ponad 8 mld zł unijnego wsparcia z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020, skierowanego głównie do biznesu, administracji, sektora naukowego i pozarządowego. Na 2018 r. zaplanowano 24 konkursy o przeszło 495 mln zł dofinansowania. Maksymalne dofinansowanie wynosi 80 proc. kosztów kwalifikowalnych projektu. Za wydatkowanie środków odpowiada Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych oraz Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie.

Szczegółowe informacje o aktualnych i planowanych konkursach dostępne na stronie  www.funduszedlamazowsza.eu. Zachęcamy do zapisania się do newslettera oraz powiadomień o aktualnych naborach, aby otrzymywać najważniejsze informacje o konkursach, dofinansowanych projektach, szkoleniach i spotkaniach informacyjnych.

 

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś