Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Fundusze europejskie dają realną pomoc osobom zagrożonym wykluczeniem społecznym oraz osobom z niepełnosprawnościami. Zawsze warto podjąć wysiłek, aby zmienić swoje życie. Taką szansę dają projekty realizowane w ramach programu regionalnego na lata 2014-2020. Decyzją Zarządu Województwa Mazowieckiego kolejne 15 projektów otrzymało dofinansowanie w wysokości blisko 15,5 mln zł. Dzięki temu ponad 1,2 tys. osób będzie mogło skorzystać ze wsparcia.

Grafika przedstawia napis Fundusze Europejskie na aktywizację społeczno-zawodową mieszkańców Mazowsza. Ogłaszamy wyniki konkursu. Zdjęcie przedstawia osoby biorące udział w szkoleniach. Są to kobiety i mężczyźni.

Konkurs, który ogłosiła Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych dotyczył pomocy w obszarze integracji społecznej i aktywizacji zawodowej osób zagrożonych wykluczeniem społecznym ze szczególnym uwzględnieniem osób z niepełnosprawnościami. Po zwiększeniu kwoty dofinansowania dla konkursu, zrealizowanych zostanie 55 projektów. Do beneficjentów trafi ponad 53,6 mln zł z UE. Zaplanowane działania będą miały charakter społeczny, edukacyjny, zawodowy, a także zdrowotny.

Przykłady działań

Celem projektów jest m.in. aktywizacja społeczno-zawodowa. Uczestnicy mogą liczyć na grupowe warsztaty polegające na treningu umiejętności społecznych, na wsparcie psychologa, prawnika, mediatora oraz pracowników socjalnych. Osoby będące w kryzysie i potrzebujące terapii dla uzależnionych, psychoterapii oraz wsparcia psychiatry również będą mogły takie wsparcie otrzymać.

W wyborze ścieżki zawodowej pomogą doradcy zawodowi. Udział w szkoleniach, nauka skutecznego poszukiwania pracy, w tym prowadzenia rozmów rekrutacyjnych to kolejne działania w ramach projektów. Istotne w całym procesie będzie nabycie, przywrócenie lub wzmocnienie kompetencji społecznych, zaradności, samodzielności i aktywności społecznej. Dodatkowo podniesienie kwalifikacji zawodowych i na końcu podjęcie pracy.

Projekty będą realizowane np. w Szydłowcu, w gminie Małkinia Górna, Zaręby Kościelne oraz Brok, w powiecie przysuskim i węgrowskim.

Zapraszamy do zapoznania się z pełną listą rankingową dofinansowanych projektów w ramach Działania 9.1 Aktywizacja społeczno-zawodowa osób wykluczonych i przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu: https://www.funduszedlamazowsza.eu/nabory-wnioskow/9-1-aktywizacja-spoleczno-zawodowa-osob-wykluczonych-i-przeciwdzialanie-wykluczeniu-spolecznemu-rpma-09-01-00-ip-01-14-095-20/

 

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś