Przejdź do menu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Kliknij, aby wrócić na stronę główną Strona Samorządu Województwa Mazowieckiego - Przejdź na stronę Serwis Serwisu Komisji Europejskiej - Przejdź na stronę
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Komisja Europejska zaprasza szkoły średnie do składania wniosków i ubiegania się o nagrodę im. Jana Amosa Comeniusa za wysoką jakość nauczania o Unii Europejskiej. Wnioski można składać do 6 lutego 2020 r. Wygrana placówka otrzyma nagrodę o wartości 8 tys. euro.

 

 

Czy szkoły w inspirujący sposób pomagają uczniom zdobywać wiedzę o Unii Europejskiej? Które placówki są aktywne i angażują młodych ludzi w naukę oraz rozpowszechniają zagadnienia o tematyce unijnej? Na te pytania odpowiedzą wyniki konkursu o nagrodę im. Jana Amosa Comeniusa za wysokiej jakości nauczanie o Unii Europejskiej.

Szkoły odgrywają kluczową rolę w przekazywaniu wiedzy, kształtują człowieka, mają wpływ na późniejsze życiowe wybory. Nagroda Komisji Europejskiej ma na celu zaprezentowanie dobrych praktyk, które zwiększają wiedzę młodych ludzi na temat UE. Dodatkowo nagroda podkreśli znaczenie uczenia się o UE w młodym wieku.

Ważne informacje

Zgłoszenia należy składać na: https://ec.europa.eu/eusurvey/runner/janamos2019 do 6 lutego 2020 r. Konkurs przeznaczony jest dla szkół średnich mających siedzibę w krajach UE. Przyznanych zostanie 28 nagród, każda to 8 tys. euro. Zwycięskie placówki same wyznaczą sobie cel, na który wydadzą pieniądze.

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś
Pomóż nam poprawić nasz serwis

Wydatek współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 oraz ze środków budżetu województwa mazowieckiego.

2022 © Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych