Przejdź do menu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Kliknij, aby wrócić na stronę główną Strona Samorządu Województwa Mazowieckiego - Przejdź na stronę Serwis Serwisu Komisji Europejskiej - Przejdź na stronę
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

22 września ogłosiliśmy wyniki pierwszej rundy konkursu o dofinansowanie projektów inwestycyjnych mazowieckich przedsiębiorstw. Pula przyznanego wsparcia wynosiła 51,7 mln zł. Decyzją Zarządu Województwa Mazowieckiego zwiększono alokację środków konkursowych, dzięki czemu wsparcie z Unii Europejskiej otrzymają kolejne firmy. W efekcie dofinansowanie projektów biznesowych wyniesie prawie 60 mln zł w ramach programu regionalnego na lata 2014-2020 (RPO WM). Nadal trwa ocena wniosków złożonych w kolejnych rundach konkursu ogłoszonego przez Mazowiecką Jednostkę Wdrażania Programów Unijnych. 

 

Grafika promująca konkurs: Fundusze Europejskie na inwestycje mazowieckich firm

 

Od połowy lipca mazowieckie firmy mogły ubiegać się o fundusze europejskie na rozbudowę przedsiębiorstw, zwłaszcza w zakresie wprowadzenia na rynek nowych lub ulepszonych produktów i usług. Projekty mogły dotyczyć zmian w procesach produkcyjnych, sposobie świadczenia usług czy też wdrożenia wyników prac badawczo-rozwojowych.

Pierwotnie wsparcie otrzymało 26 firm.  Zwiększenie alokacji konkursowej umożliwiło dofinansowanie dwóch projektów z listy rezerwowej. Docenione zostały inwestycje biznesowe firmy z branży recyklingowej oraz firmy produkującej innowacyjne opakowania. Łącznie wymienione przedsiębiorstwa otrzymają kwotę w wysokości 8 mln zł.

 

Odbudowa gospodarki wymaga inwestycji, które jednocześnie wspomagają rynek pracy. Takiej właśnie idei przyświecał konkurs skierowany do przedsiębiorców – powiedział Mariusz Frankowski Dyrektor Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych.

 

Zapraszamy do zapoznania się z listą rankingową projektów dofinansowanych w konkursie z działania 3.3 Innowacje w MŚP, typ projektu: Wprowadzanie na rynek nowych lub ulepszonych produktów lub usług, nr RPMA.03.03.00-IP.01-14-117/21.

 

O Funduszach Europejskich dla Mazowsza

Unia Europejska wspiera rozwój Mazowsza. W ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 samorządy, przedsiębiorcy, instytucje naukowe czy organizacje pozarządowe otrzymały już ponad 5,5 tys. bezzwrotnych dotacji, a pula wsparcia przekroczyła 7,9 mld zł. Informacje o wciąż dostępnych możliwościach pozyskania unijnego dofinansowania dostępne są na stronie www.funduszedlamazowsza.eu w zakładce Zobacz ogłoszenia i wyniki naborów wniosków.

 

Gdzie szukać informacji o konkursach o unijne dofinansowanie?

  • Zapraszamy do kontaktu z ekspertami Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich na Mazowszu.
    Z uwagi na zagrożenie epidemiczne zachęcamy do korzystania z konsultacji telefonicznych oraz e-mailowych. Informacje o godzinach pracy Punktów oraz dane kontaktowe znajdują się w zakładce Punkty informacyjne.
  • Zachęcamy do monitorowania na bieżąco aktualizowanych informacji na stronie funduszedlamazowsza.eu oraz na naszych profilach w serwisach społecznościowych Facebook
    i Twitter. Jesteśmy również dostępni na portalach LinkedIn, YouTube oraz Instagram.
  • Zapraszamy do zapisania się do newslettera funduszy europejskich dla Mazowsza (m.in. najważniejsze informacje o konkursach i dofinansowanych projektach), a także do systemu powiadomień o aktualnych naborach.
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś
Pomóż nam poprawić nasz serwis

Wydatek współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 oraz ze środków budżetu województwa mazowieckiego.

2023 © Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych