Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
WRAZ Z ZAKOŃCZENIEM OKRESU PROGRAMOWANIA RPO WM 2014-2020, TA STRONA PEŁNI FUNKCJĘ ARCHIWALNĄ I
ZAMIESZCZONE NA NIEJ TREŚCI NIE SĄ DALEJ AKTUALIZOWANE. PO AKTUALNE INFORMACJE ZWIĄZANE Z FUNDUSZAMI
EUROPEJSKIMI NA MAZOWSZU ZAPRASZAMY NA https://funduszeuedlamazowsza.eu/
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Kolejne unijne miliony trafią do przedszkoli z Mazowsza. Zarząd Województwa zatwierdził właśnie dodatkowych 7,6 mln zł z których skorzysta 19 ośrodków wychowania przedszkolnego. Pozwoli to na dofinansowanie prawie wszystkich wniosków złożonych w ramach naboru. Pieniądze pochodzą z funduszu na rzecz edukacji dla rozwoju regionu w ramach RPO WM 2014-2020. Za konkurs odpowiada Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych.

To bardzo dobra wiadomość dla placówek, gdzie najmłodsi stawiają swoje pierwsze kroki w dorosłość. Do 16 mazowieckich wnioskodawców realizujących inwestycje z obszaru edukacji dołącza następnych 19 ośrodków. Łącznie to aż 35 beneficjentów, których projekty opiewają na przeszło 15 mln zł dofinansowania. Wśród nowych projektodawców jest m.in. m.st. Warszawa, gmina Lesznowola, gmina Pułtusk i Tłuszcz, związek stowarzyszeń ,,Kurpsie Razem’ z terenów Ostrołęki, miasto Płock a także jedna z warszawskich parafii.

Dzięki zwiększonej alokacji zrealizujemy jeszcze więcej niż dotychczas zakładaliśmy. 7,6 mln zł dofinansowania zagwarantuje dodatkowych 984 miejsc wychowania przedszkolnego oraz nowe możliwości edukacyjne aż dla 3188 dzieci z Mazowsza. Skorzystają też nauczyciele – niespełna 340 z nich podniesie swoje kwalifikacje zawodowe – zaznacza Mariusz Frankowski, Dyrektor Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych.

Przypominamy, że w ramach naboru dofinansowanie zostanie przeznaczone na stworzenie oferty edukacyjnej i na nowe miejsca w przedszkolach. Finansowane będą również działania wspierające rozwój psychoruchowy i poznawczy najmłodszych w tym dzieci niepełnosprawnych. Szansę na składanie wniosków miały wszystkie podmioty z Mazowsza – z wyłączeniem osób fizycznych.

O RPO WM

Mazowsze zagwarantowane ma ponad 8 mld zł unijnego wsparcia w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020. Za wydatkowanie środków odpowiada Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych. Na 2016 rok zaplanowano ponad 50 konkursów, a ich wartość wyniesie przeszło 2,5 mld zł. Szczegółowe informacje o tegorocznych konkursach publikowane są na stronie z naborami wniosków.

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś