Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Pomoc z Funduszy Europejskich dla mazowieckiej służby zdrowia jest bezcenna. W trudnych miesiącach walki z pandemią koronawirusa, fundusze unijne pozwalają na stworzenie medykom lepszych warunków do leczenia chorych. Decyzją zarządu województwa mazowieckiego kolejne 100 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 przeznaczonych zostanie na zakup sprzętu medycznego i diagnostycznego. Dodatkowo w szpitalach przeprowadzane są niezbędne prace remontowo-budowlane. Projekt, którego całkowita wartość to 480 mln zł realizuje samorząd województwa mazowieckiego we współpracy z ponad 70 placówkami medycznymi z całego regionu.

 

 

Samorząd Województwa Mazowieckiego już prawie 1,5 roku realizuje projekt pn. „Zakup niezbędnego sprzętu oraz adaptacja pomieszczeń w związku z pojawieniem się koronawirusa SARS-CoV2 na terenie województwa mazowieckiego”. Jak podkreśla Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego Mazowsze było pierwszym regionem w Europie, które tak szybko zareagowało na pandemię i rozpoczęło działania ratujące zdrowie i życie zarażonych osób. – Obecnie jest to największy projekt dofinansowany ze środków europejskich w naszym województwie. Potrzeby placówek zdrowia są nadal duże, a przed nami czwarta fala pandemii dlatego zwróciliśmy się do Komisji Europejskiej o zwiększenie dofinansowania tego projektu o kolejne 100 mln zł – podkreśla marszałek. Teraz całkowita wartość projektu wynosi 480 mln zł, z czego wsparcie unijne wynosi aż 414,9 mln zł.

UE pomaga

To wciąż potrzebne wsparcie, zwłaszcza, gdy pandemia znów przybiera na sile. Zakres projektu obejmuje pomoc dla 75 placówek medycznych z terenu województwa mazowieckiego. Należą do nich m.in.:

  • Szpital Dziecięcy im. prof. dr. med. Jana Bogdanowicza Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej;
  • Instytut Matki i Dziecka w Warszawie;
  • Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Przysusze;
  • Zespół Opieki Zdrowotnej „Szpitala Powiatowego” w Sochaczewie;
  • Radomski Szpital Specjalistyczny im. dr Tytusa Chałubińskiego;
  • Uniwersyteckie Centrum Kliniczne Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

 

Projekt pt. „Zakup niezbędnego sprzętu oraz adaptacja pomieszczeń w związku z pojawieniem się koronawirusa SARS-CoV-2 na terenie województwa mazowieckiego” realizowany jest z funduszy europejskich z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020  Oś VI Jakość życia; Działanie 6.1 Infrastruktura ochrony zdrowia.

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś