Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
WRAZ Z ZAKOŃCZENIEM OKRESU PROGRAMOWANIA RPO WM 2014-2020, TA STRONA PEŁNI FUNKCJĘ ARCHIWALNĄ I
ZAMIESZCZONE NA NIEJ TREŚCI NIE SĄ DALEJ AKTUALIZOWANE. PO AKTUALNE INFORMACJE ZWIĄZANE Z FUNDUSZAMI
EUROPEJSKIMI NA MAZOWSZU ZAPRASZAMY NA https://funduszeuedlamazowsza.eu/
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Do 31 maja 2021 r.  Zarząd Województwa Mazowieckiego wydłużył czas trwania naboru wniosków dotyczącego dofinansowania zakupów sprzętu i oprogramowania dla szkół, który pomoże wprowadzić nowoczesne formy nauczania z wykorzystaniem technik cyfrowych. Celem konkursu jest także wsparcie placówek w edukacji zdanej, spowodowanej zagrożeniem powtórzenia się lub przedłużania epidemii COVID-19 na terenie Warszawskiego Obszaru Funkcjonalnego. Kwota dofinansowania to ponad 6,8 mln zł. Środki pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020. Wnioski przyjmuje Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych.

 

Fundusze europejskie wspierają szkoły 

Konkurs, który wciąż jest aktualny i wydłużony dla beneficjentów, to szansa dla placówek oświatowych na doposażenie w nowoczesny sprzęt komputerowo-cyfrowy wraz z oprogramowaniem. Wnioskodawcy już od 26 marca mogą składać wnioski na dofinansowanie zakupów urządzeń cyfrowych, akcesoriów, urządzeń dotykowych oraz audio-wideo np.:

  • komputery przenośne komputery stacjonarne, drukarki, skanery;
  • myszki, klawiatury, kamerki internetowe, głośniki, mikrofony, słuchawki, dyski zewnętrzne;
  • smartfony, tablety, czytniki;
  • kamery cyfrowe, statywy, oświetlenie, głośniki mobilne bezprzewodowe;
  • projektory multimedialne, tablice interaktywne;

Przyznane środki będzie można także przeznaczyć na zakup oprogramowania, np. biurowego typu Office, do realizacji zajęć edukacyjnych w Rzeczywistości Wirtualnej/ Rozszerzonej (VR/AR), graficzne do budowania serwisów internetowych, aplikacji i narzędzi webowych wykorzystywanych w ramach działań szkoły czy oprogramowanie do tablic interaktywnych. Do nauki kompetencji przyszłości niezbędne są pomoce dydaktyczne. W ramach projektu będzie można zakupić klocki, roboty oraz urządzenia z dziedziny robotyki i programowania.

 

Dla kogo dofinansowanie?

O środki z programu regionalnego mogą ubiegać się organy prowadzące szkoły podstawowe będące jednostkami samorządu terytorialnego, funkcjonującymi w ramach Porozumienia gmin Warszawskiego Obszaru o współpracy w zakresie realizacji Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych w perspektywie finansowej UE 2014-2020. Projekty będą mogły być realizowane w partnerstwie.

Na konkurs zarezerwowane są środki w wysokości 6 820 650,00 zł. Wnioskodawcy na realizację projektów bez pomocy publicznej oraz w ramach pomocy de minimis mogą liczyć na poziom dofinansowania do 80%. Wnioski o dofinansowanie można składać od 26 marca do 31 maja 2021 r.

 

Kto skorzysta?

Ze wsparcia skorzystają uczniowie podstawówek oraz nauczyciele. Wspieranie polskiej edukacji w zakresie nowych technologii informatycznych zaprocentuje lepszym wykształceniem młodzieży. A jeśli pandemia COVID-19 będzie się przedłużać, szkoły będą lepiej wyposażone do pracy zdalnej z uczniami.

 

Gdzie szukać informacji?

Szczegółowe informacje o konkursie, regulamin i niezbędne załączniki dostępne są na stronie:

https://www.funduszedlamazowsza.eu/nabory-wnioskow/2-1-e-uslugi-typ-projektow-zakup-sprzetu-i-oprogramowania-do-szkol-umozliwiajacego-wprowadzenie-nowoczesnych-form-nauczania-z-wykorzystaniem-tik-oraz-zapewnienie-mozliwosci-realizacji-dzialan-eduka/ 

Wniosek o dofinansowanie projektu wraz z załącznikami należy przygotować i złożyć za pomocą systemu elektronicznego MEWA 2.0 dostępnego na stronie www.funduszedlamazowsza.eu.

 

Fundusze Europejskie dla Mazowsza

Mazowsze ma do dyspozycji ponad 8 mld zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 skierowane głównie do samorządów, przedsiębiorców, sektora naukowego i pozarządowego. Szczegółowe informacje o możliwościach pozyskania unijnego dofinansowania dostępne są na stronie www.funduszedlamazowsza.eu w zakładce Zobacz ogłoszenia i wyniki naborów wniosków. Za  ogłaszanie konkursów odpowiada Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych oraz Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie.

 

Gdzie szukać informacji?

Zapraszamy do kontaktu z ekspertami z  Głównego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich zlokalizowanego w siedzibie MJWPU w Warszawie lub jednego z Lokalnych Punktów Informacyjnych w Siedlcach, Płocku, Ciechanowie, Radomiu i Ostrołęce.

Zachęcamy do zapisania się do newslettera Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 (najważniejsze informacje o konkursach, szkoleniach, spotkaniach informacyjnych, dofinansowanych projektach), a także do systemu powiadomień o aktualnych naborach.

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś