Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Kliknij, aby wrócić na stronę główną Strona Samorządu Województwa Mazowieckiego - Przejdź na stronę Serwis Serwisu Komisji Europejskiej - Przejdź na stronę
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Do 31 lipca 2020 r. będzie trwał nabór wniosków na dofinansowanie projektów wspierających rozwój e-usług w administracji publicznej i kulturze. Oznacza to, że samorządy, uczelnie wyższe i instytucje kultury będą miały więcej czasu na przygotowanie projektów. Pula środków przeznaczonych na dofinansowanie projektów wyniesie ponad 5,1 miliona złotych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020. Za wdrażanie środków z programu regionalnego odpowiada Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych.

 

Fundusze Europejskie wspierają rozwój inwestycji dotyczących wprowadzania i uruchamiania nowoczesnych technologii informatycznych w instytucjach publicznych. Dzięki nowym rozwiązaniom mieszkańcy mogą liczyć na sprawniejszą i skuteczniejszą obsługę w szpitalach, przychodniach, urzędach, szkołach czy placówkach edukacyjnych. Rozwój informatyzacji umożliwia osobom niepełnosprawnym lepszy dostęp do usług publicznych.  W obecnej perspektywie finansowej 2014-2020 Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych ogłosiła już 13 konkursów wspierających rozwój e-usług na Mazowszu.

Na co, ile i dla kogo dofinansowanie?

Wsparcie obejmie projekty służące poprawie dostępu do usług publicznych świadczonych elektronicznie oraz zasobów kultury poprzez informatyzację administracji publicznej oraz instytucji i zasobów kultury na terenie Warszawskiego Obszaru Funkcjonalnego.

Budżet konkursu wynosi 5 144 760,00 złotych. Minimalna wartość dofinansowania jednego projektu wyniesie 100 000,00  złotych, natomiast maksymalne dofinansowanie to 2 500 000,00 złotych. Beneficjenci mogą liczyć na poziom dofinansowania wynoszący 80%.

O unijne dofinansowanie mogą ubiegać się m.in.: samorządy funkcjonujące w ramach Porozumienia gmin Warszawskiego Obszaru Funkcjonalnego o współpracy w zakresie realizacji Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych w perspektywie finansowej UE 2014-2020, ich związki i stowarzyszenia, a także spółki, w których większość udziałów lub akcji posiada samorząd oraz uczelnie wyższe i instytucje kultury.

Pełna dokumentacja konkursowa dostępna na 2.1.2 E-usługi dla Mazowsza w ramach ZIT, informatyzacja administracji publicznej oraz instytucji i zasobów kultury na terenie Warszawskiego Obszaru Funkcjonalnego

Wnioski o dofinansowanie należy składać wyłącznie w formie elektronicznej w systemie MEWA 2.0. Dodatkowe informacje dla ubiegających się o dofinansowanie udzielane są w MJWPU w Głównym Punkcie Informacyjnym Funduszy Europejskich oraz Lokalnych Punktach Informacyjnych w Ciechanowie, Płocku, Ostrołęce, Radomiu i Siedlcach.

Zapraszamy do ubiegania się o fundusze europejskie! Zachęcamy również do zapoznania się z pełnym harmonogramem konkursów o unijne dofinansowanie na 2020 rok.

 

O Funduszach Europejskich dla Mazowsza

Mazowsze ma do dyspozycji ponad 8 mld zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 skierowane głównie do samorządów, przedsiębiorców, sektora naukowego i pozarządowego. Szczegółowe informacje o możliwościach pozyskania unijnego dofinansowania dostępne są na stronie www.funduszedlamazowsza.eu w zakładce Zobacz ogłoszenia i wyniki naborów wniosków. Za  ogłaszanie konkursów o dotacje odpowiada Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych oraz Wojewódzki Urząd Pracy
w Warszawie. Za zarządzanie pożyczkami odpowiada Europejski Bank Inwestycyjny oraz Bank Gospodarstwa Krajowego.

 

Gdzie szukać informacji?

  • Zapraszamy do kontaktu z ekspertami Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich na Mazowszu. Z uwagi na zagrożenie epidemiczne tymczasowo zawieszone zostały usługi bezpośrednie. Osoby zainteresowane zdobyciem informacji o aktualnych i planowanych konkursach zachęcamy do korzystania z konsultacji telefonicznych oraz e-mailowych. Informacje o godzinach pracy Punktów oraz dane kontaktowe znajdują się w zakładce Punkty informacyjne.
  • Zachęcamy do monitorowania na bieżąco aktualizowanych informacji na stronie funduszedlamazowsza.eu oraz na naszych profilach w serwisach społecznościowych Facebook i Twitter. Jesteśmy również dostępni na portalach LinkedIn, YouTube oraz Instagram.
  • Zapraszamy do zapisania się do newslettera funduszy europejskich dla Mazowsza (m.in. najważniejsze informacje o konkursach i dofinansowanych projektach), a także do systemu powiadomień o aktualnych naborach.
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś
Pomóż nam poprawić nasz serwis

Wydatek współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 oraz ze środków budżetu województwa mazowieckiego.

2020 © Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych