Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Z uwagi na stan zagrożenia epidemicznego przedsiębiorcy mają więcej czasu na poprawę lub uzupełnienie złożonych wniosków o unijne dofinansowanie projektów z zakresu wprowadzania na rynek nowych lub ulepszonych produktów i usług. Decyzją Zarządu Województwa Mazowieckiego termin uzupełnień na etapie oceny merytorycznej został wydłużony z 14 do 28 dni kalendarzowych. Wydłużenie dotyczy konkursu nr RPMA.03.03.00-IP.01-14-102/19 zorganizowanego w ramach Działania 3.3 Innowacje w MŚP Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Na co dofinansowanie?

O dofinansowanie z funduszy europejskich mogły ubiegać się mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa. Wsparcie obejmie m.in. zakupy maszyn, sprzętów, urządzeń, oprogramowania, baz danych, licencji, czy tworzenie serwisów internetowych i aplikacji mobilnych. Finansowanie uzyskają również działania zmieniające procesy produkcyjne lub sposób świadczenia usług (w tym usług świadczonych drogą elektroniczną), które zostały opracowane podczas prac badawczo-rozwojowych. Dofinansowanie projektów może wynieść od 400 tysięcy do nawet 4 milionów złotych.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie konkursu z działania  3.3 Innowacje w MŚP, typ projektów: Wprowadzanie na rynek nowych lub ulepszonych produktów lub usług (poprzez wdrożenie wyników prac B+R).

O Funduszach Europejskich dla Mazowsza

Mazowsze ma do dyspozycji ponad 8 mld zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 skierowane głównie do samorządów, przedsiębiorców, sektora naukowego i pozarządowego. Szczegółowe informacje o możliwościach pozyskania unijnego dofinansowania dostępne są na stronie www.funduszedlamazowsza.eu w zakładce Zobacz ogłoszenia i wyniki naborów wniosków. Za  ogłaszanie konkursów o dotacje odpowiada Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych oraz Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie. Za zarządzanie pożyczkami odpowiada Europejski Bank Inwestycyjny oraz Bank Gospodarstwa Krajowego.

 

Gdzie szukać informacji?

  • Zapraszamy do kontaktu z ekspertami Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich na Mazowszu. Z uwagi na zagrożenie epidemiczne tymczasowo zawieszone zostały usługi bezpośrednie. Osoby zainteresowane zdobyciem informacji o aktualnych i planowanych konkursach zachęcamy do korzystania z konsultacji telefonicznych oraz e-mailowych. Informacje o godzinach pracy Punktów oraz dane kontaktowe znajdują się w zakładce Punkty informacyjne.
  • Zachęcamy do monitorowania na bieżąco aktualizowanych informacji na stronie funduszedlamazowsza.eu oraz na naszych profilach w serwisach społecznościowych Facebook i Twitter. Jesteśmy również dostępni na portalach LinkedIn, YouTube oraz Instagram.
  • Zapraszamy do zapisania się do newslettera funduszy europejskich dla Mazowsza (m.in. najważniejsze informacje o konkursach i dofinansowanych projektach), a także do systemu powiadomień o aktualnych naborach.
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś