Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Kliknij, aby wrócić na stronę główną Strona Samorządu Województwa Mazowieckiego - Przejdź na stronę Serwis Serwisu Komisji Europejskiej - Przejdź na stronę
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Z uwagi na stan zagrożenia epidemicznego przedsiębiorcy mają więcej czasu na poprawę lub uzupełnienie złożonych wniosków o unijne dofinansowanie projektów z zakresu wprowadzania na rynek nowych lub ulepszonych produktów i usług. Decyzją Zarządu Województwa Mazowieckiego termin uzupełnień na etapie oceny merytorycznej został wydłużony z 14 do 28 dni kalendarzowych. Wydłużenie dotyczy konkursu nr RPMA.03.03.00-IP.01-14-102/19 zorganizowanego w ramach Działania 3.3 Innowacje w MŚP Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Na co dofinansowanie?

O dofinansowanie z funduszy europejskich mogły ubiegać się mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa. Wsparcie obejmie m.in. zakupy maszyn, sprzętów, urządzeń, oprogramowania, baz danych, licencji, czy tworzenie serwisów internetowych i aplikacji mobilnych. Finansowanie uzyskają również działania zmieniające procesy produkcyjne lub sposób świadczenia usług (w tym usług świadczonych drogą elektroniczną), które zostały opracowane podczas prac badawczo-rozwojowych. Dofinansowanie projektów może wynieść od 400 tysięcy do nawet 4 milionów złotych.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie konkursu z działania  3.3 Innowacje w MŚP, typ projektów: Wprowadzanie na rynek nowych lub ulepszonych produktów lub usług (poprzez wdrożenie wyników prac B+R).

O Funduszach Europejskich dla Mazowsza

Mazowsze ma do dyspozycji ponad 8 mld zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 skierowane głównie do samorządów, przedsiębiorców, sektora naukowego i pozarządowego. Szczegółowe informacje o możliwościach pozyskania unijnego dofinansowania dostępne są na stronie www.funduszedlamazowsza.eu w zakładce Zobacz ogłoszenia i wyniki naborów wniosków. Za  ogłaszanie konkursów o dotacje odpowiada Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych oraz Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie. Za zarządzanie pożyczkami odpowiada Europejski Bank Inwestycyjny oraz Bank Gospodarstwa Krajowego.

 

Gdzie szukać informacji?

  • Zapraszamy do kontaktu z ekspertami Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich na Mazowszu. Z uwagi na zagrożenie epidemiczne tymczasowo zawieszone zostały usługi bezpośrednie. Osoby zainteresowane zdobyciem informacji o aktualnych i planowanych konkursach zachęcamy do korzystania z konsultacji telefonicznych oraz e-mailowych. Informacje o godzinach pracy Punktów oraz dane kontaktowe znajdują się w zakładce Punkty informacyjne.
  • Zachęcamy do monitorowania na bieżąco aktualizowanych informacji na stronie funduszedlamazowsza.eu oraz na naszych profilach w serwisach społecznościowych Facebook i Twitter. Jesteśmy również dostępni na portalach LinkedIn, YouTube oraz Instagram.
  • Zapraszamy do zapisania się do newslettera funduszy europejskich dla Mazowsza (m.in. najważniejsze informacje o konkursach i dofinansowanych projektach), a także do systemu powiadomień o aktualnych naborach.
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś
Pomóż nam poprawić nasz serwis

Wydatek współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 oraz ze środków budżetu województwa mazowieckiego.

2020 © Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych