Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Zapraszamy do udziału w ocenie realizacji zaleceń Rady Unii Europejskiej w sprawie ram jakości staży. Celem konsultacji publicznych organizowanych przez Komisję Europejską jest zebranie opinii na temat jakości oferty skierowanej do młodych mieszkańców oraz stopnia realizacji celów ram w latach 2014-2021. Wszystko po to, aby ułatwić młodym ludziom wchodzenie na rynek pracy poprzez zdobywanie pierwszych doświadczeń zawodowych. Konsultacje publiczne potrwają do 13 czerwca.

 

W 2014 roku Rada Unii Europejskiej wydała zalecenia zobowiązujące państwa członkowskie do podnoszenia jakości staży zawodowych. Założeniem tych działań było zwiększenie szans młodych osób na znalezienie zatrudnienia. Obecnie trwa ewaluacja obowiązujących ram jakości staży, aby w kolejnych latach jak najbardziej dopasować wsparcie do potrzeb stażystów i pracodawców. Wyniki konsultacji publicznych zostaną opublikowane na portalu „Wyraź swoją opinię” , służącym do dzielenia się opiniami na temat unijnych przepisów i strategii.

 

Kto może wziąć udział w konsultacjach?

Komisja Europejska zaprasza do podzielenia się swoją opinią osoby młode, które odbyły staże zawodowe lub dopiero to planują. W konsultacjach mogą wziąć udział również m.in.: organizacje reprezentujące młodzież, pracodawcy, środowiska akademickie, naukowcy, przedstawiciele administracji i publicznych służb zatrudnienia, organizacje pozarządowe.

 

Jak wyrazić swoją opinię?

Konsultacje publiczne odbywają się w formie elektronicznej. W celu podzielenia się swoimi doświadczeniami należy do 13 czerwca wypełnić ankietę dostępną na stronie: https://ec.europa.eu/info/law/better-regulation/have-your-say/initiatives/13118-Ramy-jakosci-stazy-przeglad-ocena-/public-consultation_pl.

Zapraszamy do podzielenia się swoimi spostrzeżeniami!

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś