Przejdź do menu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Kliknij, aby wrócić na stronę główną Strona Samorządu Województwa Mazowieckiego - Przejdź na stronę Serwis Serwisu Komisji Europejskiej - Przejdź na stronę
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Już 24-26 kwietnia innowatorzy, partnerzy i inwestorzy z całej Unii Europejskiej połączą swoje siły podczas europejskiego hackathonu, czyli maratonu projektowania innowacyjnych rozwiązań! Cel jest jeden – pokonać wyzwania związane z epidemią koronawirusa. Maraton organizuje Komisja Europejska. Zapisy uczestników potrwają do 19 kwietnia. Szczegóły i formularz rejestracji dostępne są na stronie https://euvsvirus.org/. Zapraszamy do udziału!

W maratonie mogą uczestniczyć programiści, projektanci oraz wszystkie inne osoby mające doświadczenie w wybranym obszarze. Do udziału zapraszamy również ekspertów, którzy wesprą osoby pracujące nad rozwiązaniami, a także partnerów – firmy, uczelnie, a także inne publiczne i prywatne organizacje.

W jakich obszarach będą poszukiwane rozwiązania?

  • Zdrowie i Życie – rozwiązania z zakresu m.in.: wyposażenia ochronnego, sprzętu do ratowania życia, ochrony personelu medycznego, komunikacji i wymiany doświadczeń między szpitalami, tanich i szybkich testów do wykrywania koronawirusa.
  • Utrzymanie biznesu – rozwiązania z zakresu m.in.: efektywnej pracy zespołowej, nowych modeli biznesowych, łańcucha wartości i logistyki, ochrony pracowników.
  • Spójność społeczno-polityczna – rozwiązania z zakresu m.in.: ochrony osób z grup ryzyka, wsparcia branży artystycznej i rozrywkowej, przeciwdziałania przestępczości, przeciwdziałania rozprzestrzenianiu nieprawdziwych informacji, ochrony mieszkańców i demokracji.
  • Edukacja i praca zdalna – rozwiązania z zakresu m.in.: e-learningu, efektywnej pracy zdalnej, życia rodzinnego w obliczu zdalnej edukacji i pracy, specyficznych wyzwań związanych z edukacją szkolną, wyzwań w edukacji akademickiej.
  • Cyfrowe finanse – rozwiązania z zakresu m.in.: identyfikacji deficytów finansowych, szybkiego dostępu do wsparcia finansowego dla przedsiębiorców i mieszkańców, dostępu do ubezpieczeń zdrowotnych, wsparcia dla wykluczonych cyfrowo, crowdfundingu.

To jednak nie wszystko. Możesz też zaproponować inny obszar związany z życiem w czasach epidemii koronawirusa, w którym zauważasz potrzebę wypracowania rozwiązania.

Zapraszamy do udziału w maratonie! #EUvsVirus #ZostańwDomu

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś
Pomóż nam poprawić nasz serwis

Wydatek współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 oraz ze środków budżetu województwa mazowieckiego.

2023 © Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych