Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Kliknij, aby wrócić na stronę główną Strona Samorządu Województwa Mazowieckiego - Przejdź na stronę Serwis Serwisu Komisji Europejskiej - Przejdź na stronę
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Już 24-26 kwietnia innowatorzy, partnerzy i inwestorzy z całej Unii Europejskiej połączą swoje siły podczas europejskiego hackathonu, czyli maratonu projektowania innowacyjnych rozwiązań! Cel jest jeden – pokonać wyzwania związane z epidemią koronawirusa. Maraton organizuje Komisja Europejska. Zapisy uczestników potrwają do 19 kwietnia. Szczegóły i formularz rejestracji dostępne są na stronie https://euvsvirus.org/. Zapraszamy do udziału!

W maratonie mogą uczestniczyć programiści, projektanci oraz wszystkie inne osoby mające doświadczenie w wybranym obszarze. Do udziału zapraszamy również ekspertów, którzy wesprą osoby pracujące nad rozwiązaniami, a także partnerów – firmy, uczelnie, a także inne publiczne i prywatne organizacje.

W jakich obszarach będą poszukiwane rozwiązania?

  • Zdrowie i Życie – rozwiązania z zakresu m.in.: wyposażenia ochronnego, sprzętu do ratowania życia, ochrony personelu medycznego, komunikacji i wymiany doświadczeń między szpitalami, tanich i szybkich testów do wykrywania koronawirusa.
  • Utrzymanie biznesu – rozwiązania z zakresu m.in.: efektywnej pracy zespołowej, nowych modeli biznesowych, łańcucha wartości i logistyki, ochrony pracowników.
  • Spójność społeczno-polityczna – rozwiązania z zakresu m.in.: ochrony osób z grup ryzyka, wsparcia branży artystycznej i rozrywkowej, przeciwdziałania przestępczości, przeciwdziałania rozprzestrzenianiu nieprawdziwych informacji, ochrony mieszkańców i demokracji.
  • Edukacja i praca zdalna – rozwiązania z zakresu m.in.: e-learningu, efektywnej pracy zdalnej, życia rodzinnego w obliczu zdalnej edukacji i pracy, specyficznych wyzwań związanych z edukacją szkolną, wyzwań w edukacji akademickiej.
  • Cyfrowe finanse – rozwiązania z zakresu m.in.: identyfikacji deficytów finansowych, szybkiego dostępu do wsparcia finansowego dla przedsiębiorców i mieszkańców, dostępu do ubezpieczeń zdrowotnych, wsparcia dla wykluczonych cyfrowo, crowdfundingu.

To jednak nie wszystko. Możesz też zaproponować inny obszar związany z życiem w czasach epidemii koronawirusa, w którym zauważasz potrzebę wypracowania rozwiązania.

Zapraszamy do udziału w maratonie! #EUvsVirus #ZostańwDomu

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś
Pomóż nam poprawić nasz serwis

Wydatek współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 oraz ze środków budżetu województwa mazowieckiego.

2020 © Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych