Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
WRAZ Z ZAKOŃCZENIEM OKRESU PROGRAMOWANIA RPO WM 2014-2020, TA STRONA PEŁNI FUNKCJĘ ARCHIWALNĄ I
ZAMIESZCZONE NA NIEJ TREŚCI NIE SĄ DALEJ AKTUALIZOWANE. PO AKTUALNE INFORMACJE ZWIĄZANE Z FUNDUSZAMI
EUROPEJSKIMI NA MAZOWSZU ZAPRASZAMY NA https://funduszeuedlamazowsza.eu/
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Już 24-26 kwietnia innowatorzy, partnerzy i inwestorzy z całej Unii Europejskiej połączą swoje siły podczas europejskiego hackathonu, czyli maratonu projektowania innowacyjnych rozwiązań! Cel jest jeden – pokonać wyzwania związane z epidemią koronawirusa. Maraton organizuje Komisja Europejska. Zapisy uczestników potrwają do 19 kwietnia. Szczegóły i formularz rejestracji dostępne są na stronie https://euvsvirus.org/. Zapraszamy do udziału!

W maratonie mogą uczestniczyć programiści, projektanci oraz wszystkie inne osoby mające doświadczenie w wybranym obszarze. Do udziału zapraszamy również ekspertów, którzy wesprą osoby pracujące nad rozwiązaniami, a także partnerów – firmy, uczelnie, a także inne publiczne i prywatne organizacje.

W jakich obszarach będą poszukiwane rozwiązania?

  • Zdrowie i Życie – rozwiązania z zakresu m.in.: wyposażenia ochronnego, sprzętu do ratowania życia, ochrony personelu medycznego, komunikacji i wymiany doświadczeń między szpitalami, tanich i szybkich testów do wykrywania koronawirusa.
  • Utrzymanie biznesu – rozwiązania z zakresu m.in.: efektywnej pracy zespołowej, nowych modeli biznesowych, łańcucha wartości i logistyki, ochrony pracowników.
  • Spójność społeczno-polityczna – rozwiązania z zakresu m.in.: ochrony osób z grup ryzyka, wsparcia branży artystycznej i rozrywkowej, przeciwdziałania przestępczości, przeciwdziałania rozprzestrzenianiu nieprawdziwych informacji, ochrony mieszkańców i demokracji.
  • Edukacja i praca zdalna – rozwiązania z zakresu m.in.: e-learningu, efektywnej pracy zdalnej, życia rodzinnego w obliczu zdalnej edukacji i pracy, specyficznych wyzwań związanych z edukacją szkolną, wyzwań w edukacji akademickiej.
  • Cyfrowe finanse – rozwiązania z zakresu m.in.: identyfikacji deficytów finansowych, szybkiego dostępu do wsparcia finansowego dla przedsiębiorców i mieszkańców, dostępu do ubezpieczeń zdrowotnych, wsparcia dla wykluczonych cyfrowo, crowdfundingu.

To jednak nie wszystko. Możesz też zaproponować inny obszar związany z życiem w czasach epidemii koronawirusa, w którym zauważasz potrzebę wypracowania rozwiązania.

Zapraszamy do udziału w maratonie! #EUvsVirus #ZostańwDomu

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś