Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Od 400 tys. do nawet 850 tys. będą mogły pozyskać firmy w kolejnym naborze Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych. Tym razem są to środki na wprowadzanie na rynek nowych produktów i usług, wypracowanych jako wyniki prac badawczo – rozwojowych. Przedsiębiorcy  na złożenie wniosków będą mieli czas tylko do 17 lipca. W puli jest ponad 42, mln zł, a sam nabór startuje 30 czerwca.

Fundusze unijne stały się szansą dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw na rozwój. Możliwość wprowadzania na rynek nowych lub ulepszonych produktów czy usług, prowadzi do wzrostu konkurencyjności, a co za tym idzie poszerzenia rynków zbytu.

Nowa perspektywa unijna to ponad 1 mld zł na opracowanie i wdrażanie innowacyjności. Kładziemy nacisk na trwały rozwój firm, który w szczególności ma polegać na wprowadzaniu na rynek nowych produktów i usług w skali regionu, a także prowadzić do zwiększenia zatrudnienia – podkreśla Mariusz Frankowski Dyrektor Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych.

Na co?

Wspierane będą inwestycje polegające na rozbudowie przedsiębiorstw, związanych z wprowadzaniem na rynek nowych lub ulepszonych produktów, powstałych w wyniku prac B+R. Przedsiębiorca na dzień złożenia wniosku
o dofinansowanie, powinien  przedstawić uprawnienia do korzystania z wyników badań. Będzie musiał wykazać także,  że pozwolą one zrealizować założony cel projektu. Inwestycja musi wynikać z potrzeby firmy, podpartej analizą rynku. Dofinansowanie obejmie przeprowadzenie zmiany w procesie produkcyjnym  lub zmiany w sposobie świadczenia usług, w tym usług elektronicznych, które nastąpią po wdrożeniu prac B+R. Dofinansowanie obejmie m.in. zakup materiałów, zakup i konfigurację niezbędnego oprogramowania, baz danych oraz wydatki związane z tworzeniem serwisów internetowych i aplikacji mobilnych.

Dla kogo dofinansowanie?

O środki z RPO WM 2014-2020 będą mogły ubiegać się mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa prowadzące działalność gospodarczą od co najmniej pół roku. Na wsparcie firm przeznaczono  42,2 mln zł. Można złożyć tylko jeden wniosek o dofinansowanie projektu, ale jako partner można uczestniczyć w kilku projektach.

Maksymalne dofinansowanie  wynosi 850 tys. zł, a minimalny 400 tys. zł.

 

 

Przedsiębiorcy, w zależności od wielkości i lokalizacji działalności, mogą liczyć na wsparcie w wysokości:

 

Gdzie szukać informacji?

Szczegółowe informacje o konkursie w Działania 3.3 Innowacje w MŚP, Typ projektów: Wprowadzanie na rynek nowych lub ulepszonych produktów lub usług (poprzez wdrożenie wyników prac B+R) dostępne są na stronie www.funduszedlamazowsza.eu. Wnioski o dofinansowanie będzie można składać od 30 czerwca do 17 lipca 2017 r. i wyłącznie w formie elektronicznej w systemie MEWA 2.0. Nabór prowadzi Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych.

Zapraszamy do kontaktu z Głównym Punktem Informacyjnym Funduszy Europejskich zlokalizowanym w siedzibie MJWPU w Warszawie lub jednym z Lokalnych Punktów Informacyjnych w Siedlcach, Płocku, Ciechanowie, Radomiu i Ostrołęce. Zachęcamy do zapisania się do newslettera Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 (najważniejsze informacje o konkursach, szkoleniach, spotkaniach informacyjnych, dofinansowanych projektach), a także do systemu powiadomień o aktualnych naborach.

O RPO WM 2014-2020

Mazowsze ma zagwarantowane ponad 8 mld zł unijnego wsparcia w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020, skierowanego głównie do biznesu, administracji, sektora naukowego i organizacji pozarządowych. Za wydatkowanie środków odpowiada Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych oraz Wojewódzki Urząd Pracy. Maksymalne dofinansowanie wynosi 80 procent wartości projektu. Na 2017 r. zaplanowano ponad 40 konkursów na przeszło 1,1 mld zł. Szczegółowy harmonogram naborów dostępny jest na stronie www.funduszedlamazowsza.eu w zakładce https://www.funduszedlamazowsza.eu/nabory-wnioskow/

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś