Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Unowocześnienie usług medycznych w warszawskim Centrum Onkologii i w Szpitalu Psychiatrycznym przy Nowowiejskiej w Warszawie, wprowadzenie e-usług w powiatach warszawskim zachodnim i nowodworskim oraz budowa zintegrowanego systemu ostrzegania i alarmowania ludności o zagrożeniach w powiecie legionowskim to inwestycje, które zostaną już niedługo zrealizowane dzięki wsparciu z UE. Zarząd województwa mazowieckiego zdecydował o przyznaniu ponad 16 mln zł unijnego dofinansowania w ramach RPO WM 2014-2020 na ich realizację. Dziś umowy w tej sprawie podpisali wicemarszałek Wiesław Raboszuk, Elżbieta Lanc członek zarządu województwa mazowieckiego oraz beneficjenci.

Dziś podpisaliśmy umowy na kwotę ponad 16 mln zł. Gros z tych środków trafi na zadania realizowane w placówkach służby zdrowia, a dotyczące bezpieczeństwa zdrowotnego mieszkańców. Ale mamy też projekty dotyczące informatyzacji urzędów gmin oraz systemów ostrzegania mieszkańców przed różnego rodzaju zagrożeniami. To są trudne projekty do przygotowania i rozliczania, często wymagają partnerstwa, ale myślę, że to jest dobry kierunek działań i oczywiście duży sukces tych samorządów i placówek, które w konkursie wygrały i sięgnęły po dofinansowanie – podkreśliła Elżbieta Lanc członek zarządu województwa.

Pomoc terapeutyczna on-line

Zapotrzebowanie na pomoc w postaci wsparcia psychologicznego i psychiatrycznego dla osób, które z różnych powodów nie mogą skorzystać z pomocy stacjonarnej staje się coraz bardziej widoczne. Dlatego też już w przyszłym roku pacjentów Samodzielnego Wojewódzkiego Zespołu Publicznych Zakładów Psychiatrycznej Opieki Zdrowotnej w Warszawie czeka wiele zmian. Dzięki funduszom unijnym w szpitalu wdrożony zostanie system e-usług. Ważną częścią projektu jest możliwość udzielania pomocy medycznej on-line. Za pomocą komunikatorów, np. w formie czatu lub z wykorzystaniem kamer komputerowych i aplikacji typu skype pacjenci będą mogli, w zależności od potrzeb, skonsultować się z psychologiem lub psychiatrą. Ponadto system umożliwi rozwiązywanie testów psychologicznych, dostęp do dokumentacji medycznej czy też zapisanie się na wizytę stacjonarną w szpitalu, która będzie kontynuacją leczenia rozpoczętego w formie e-terapii. Wsparcie będzie udzielane w obszarze: poradni zdrowia psychicznego, uzależnienia od alkoholu, uzależniania od narkotyków, seksuologii oraz leczenia nerwic i lęków.

Tytuł projektu: Poprawa dostępności do ambulatoryjnych usług medycznych w zakresie zdrowia psychicznego poprzez wdrażanie form konsultacji i terapii – e-Terapia w Szpitalu Nowowiejskim w Warszawie

Beneficjent: Samodzielny Wojewódzki Zespół Publicznych Zakładów Psychiatrycznej Opieki Zdrowotnej w Warszawie

Całkowita wartość projektu: 2 050 000,00 zł

Kwota dofinansowania: 1 640 000,00 zł

Działanie: 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza

Sprawna obsługa pacjenta w Centrum Onkologii w Warszawie

Rozbudowa infrastruktury teleinformatycznej w warszawskim Centrum Onkologii zapewni wzrost jakości obsługi pacjenta. Elektroniczna dokumentacja medyczna znacznie ułatwi sprawne funkcjonowanie Instytutu. Skrócenie czasu rejestracji i usprawnienie kontaktu personelu medycznego z pacjentem przełoży się bezpośrednio na możliwość przyjęcia większej liczby pacjentów oczekujących na pomoc, która ratuje zdrowie i życie. Zakup niezbędnego sprzętu i oprogramowania oraz wdrożenie działań związanych z obsługą projektu pozwoli na wprowadzenie unowocześnień w 2018 r.

Tytuł projektu: Nowoczesny Szpital, Nowoczesny ZOZ

Beneficjent: Centrum Onkologii Instytut im. Marii Skłodowskiej – Curie

Całkowita wartość projektu: 9 430 329,35 zł

Kwota dofinansowania: 7 544 263,48 zł

Działanie: 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza

Sprawy obywatelskie teraz łatwiejsze

W drugiej połowie 2017 r. usługi publiczne realizowane przez gminę Ożarów Mazowiecki zostaną zinformatyzowane. Dla mieszkańców oznacza to sprawne załatwianie spraw bez wychodzenia z domu i czekania w kolejkach w urzędach. Obszar wsparcia dofinansowaniem obejmuje takie kwestie, jak opłaty i podatki, komunikaty, ogłoszenia, konsultacje społeczne, a także rekrutację do szkół i przedszkoli oraz obsługę usług komunalnych, np. energetycznych.

Tytuł projektu: Rozwój innowacyjnych E-USŁUG w Gminie Ożarów Mazowiecki

Beneficjent: Gmina Ożarów Mazowiecki

Całkowita wartość projektu: 1 887 344,00 zł

Kwota dofinansowania: 1 509 875,20 zł

Działanie: 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza

„E-usługi między Wisłą a Kampinosem”

Dobre wieści dla mieszkańców gmin: Leoncin, Leszno, Pomiechówek, Stare Babice, Zakroczym. Już niedługo wiele spraw urzędowych będą mogli załatwić przez Internet. W ramach projektu zakupiony zostanie niezbędny do wdrożenia e-usług sprzęt komputerowy wraz z oprogramowaniem. System umożliwi m.in. regulowanie zobowiązań podatkowych on-line czy też zapoznanie się z treścią oraz komentowanie uchwał.

Tytuł projektu: e-usługi między Wisłą a Kampinosem

Beneficjent: Gmina Leoncin

Całkowita wartość projektu: 6 743 580,00 zł

Kwota dofinansowania: 5 260 464,00 zł

Działanie: 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza

W Legionowie stawiają na bezpieczeństwo

Przygotowanie, opracowany plan działania i szybka reakcja to podstawy prawidłowego reagowania na ewentualne zagrożenia. Na terenie powiatu legionowskiego do 2017 roku powstanie 31 nowych punktów alarmowych, które stworzą system umożliwiający ostrzeganie i alarmowanie ludności powiatu o wszelkiego rodzaju zagrożeniach: począwszy od tych stwarzanych przez żywioły natury, poprzez wszelkiego rodzaju wypadki, a skończywszy na zdarzeniach o charakterze militarnym.

Tytuł projektu: Budowa zintegrowanego systemu ostrzegania i alarmowania ludności o zagrożeniach dla Powiatu Legionowskiego.

Beneficjent: Powiat Legionowski

Całkowita wartość projektu: 630 500,00 zł

Kwota dofinansowania: 504 400,00 zł

Działanie: 5.1 Dostosowanie do zmian klimatu

O RPO WM 2014-2020

Mazowsze zagwarantowane ma ponad 8 mld zł unijnego wsparcia w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020, skierowanego głównie do biznesu, administracji i sektora naukowego. Za wydatkowanie środków odpowiada Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych. Maksymalne dofinansowanie wynosi 80 procent wartości projektu. Na 2016 rok zaplanowano ponad 50 konkursów na przeszło 2,5 mld zł. Szczegółowe informacje o tegorocznych konkursach skierowanych do przedsiębiorców dostępne są na stronie www.funduszedlamazowsza.eu

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś