Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
WRAZ Z ZAKOŃCZENIEM OKRESU PROGRAMOWANIA RPO WM 2014-2020, TA STRONA PEŁNI FUNKCJĘ ARCHIWALNĄ I
ZAMIESZCZONE NA NIEJ TREŚCI NIE SĄ DALEJ AKTUALIZOWANE. PO AKTUALNE INFORMACJE ZWIĄZANE Z FUNDUSZAMI
EUROPEJSKIMI NA MAZOWSZU ZAPRASZAMY NA https://funduszeuedlamazowsza.eu/
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Na czym polega dyskryminacja? W jakich obszarach występuje? I jak skutecznie stosować zasady przeciwdziałające temu zjawisku? Tego dowiecie się z materiałów udostępnionych przez Komisję Europejską na stronie e-justice.europa.eu. Znajdziecie tam publikacje elektroniczne, seminaria i kurs internetowy pt. „Wprowadzenie do unijnego prawa antydyskryminacyjnego”. Do skorzystania z materiałów zachęcamy osoby działające w obszarze prawa i na rzecz ochrony osób zagrożonych dyskryminacją, a także wszystkich którym bliski jest ten ważny społecznie temat.  

U podstaw Unii Europejskiej leżą takie wartości jak poszanowanie praw człowieka i równość. Dlatego nikt nie może być dyskryminowany ze względu na płeć, wiek, pochodzenie etniczne, rasę, wyznawaną religię, posiadaną niepełnosprawność, światopogląd, czy też orientację seksualną. Niestety zdarzają się sytuacje (na przykład w miejscu pracy), w których gorsze traktowanie wynika z którejś z tych cech. Jak sobie wtedy radzić i jak dochodzić swoich praw? Zachęcamy do zapoznania się z materiałami w tym zakresie udostępnionymi przez Komisję Europejską. Są to m.in.:

 

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś