Nasze serwisy
Na czym polega dyskryminacja? W jakich obszarach występuje? I jak skutecznie stosować zasady przeciwdziałające temu zjawisku? Tego dowiecie się z materiałów udostępnionych przez Komisję Europejską na stronie e-justice.europa.eu. Znajdziecie tam publikacje elektroniczne, seminaria i kurs internetowy pt. „Wprowadzenie do unijnego prawa antydyskryminacyjnego”. Do skorzystania z materiałów zachęcamy osoby działające w obszarze prawa i na rzecz ochrony osób zagrożonych dyskryminacją, a także wszystkich którym bliski jest ten ważny społecznie temat.
U podstaw Unii Europejskiej leżą takie wartości jak poszanowanie praw człowieka i równość. Dlatego nikt nie może być dyskryminowany ze względu na płeć, wiek, pochodzenie etniczne, rasę, wyznawaną religię, posiadaną niepełnosprawność, światopogląd, czy też orientację seksualną. Niestety zdarzają się sytuacje (na przykład w miejscu pracy), w których gorsze traktowanie wynika z którejś z tych cech. Jak sobie wtedy radzić i jak dochodzić swoich praw? Zachęcamy do zapoznania się z materiałami w tym zakresie udostępnionymi przez Komisję Europejską. Są to m.in.:
Sieć Punktów Informacyjnych
Funduszy Europejskich w województwie mazowieckim
pn. 8.00-18.00, wt.-pt. 08.00-16.00
tel. 801 101 101*, 22 542 27 99
*Opłata za połączenie zgodna z taryfą danego operatora.
Wydatek współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 oraz ze środków budżetu województwa mazowieckiego.
2023 © Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych