Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
WRAZ Z ZAKOŃCZENIEM OKRESU PROGRAMOWANIA RPO WM 2014-2020, TA STRONA PEŁNI FUNKCJĘ ARCHIWALNĄ I
ZAMIESZCZONE NA NIEJ TREŚCI NIE SĄ DALEJ AKTUALIZOWANE. PO AKTUALNE INFORMACJE ZWIĄZANE Z FUNDUSZAMI
EUROPEJSKIMI NA MAZOWSZU ZAPRASZAMY NA https://funduszeuedlamazowsza.eu/
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Diagnostyka i leczenie chorób zakaźnych jest ogromnym wyzwaniem, a czasy pandemii COVID-19 dodatkowo wymagają niestandardowych działań. Dlatego mazowieckie szpitale w dalszym ciągu otrzymują sprzęt medyczny do ratowania zdrowia i życia mieszkańców. Jest to możliwe dzięki ponad 414 mln zł dofinansowania z Unii Europejskiej z programu regionalnego na lata 2014-2020. W projekcie realizowanym przez Samorząd Mazowsza uczestniczy aż 75 placówek medycznych, a z jego efektów na co dzień korzystają mieszkańcy. Tylko w ostatnich tygodniach potrzebny sprzęt trafił między innymi do placówek w Warszawie, Pruszkowie, Zwoleniu oraz Pionkach.

Hasło "Unia Europejska pomaga w diagnostyce i leczeniu pacjentów z COVID-19" wraz z logotypem programu regionalnego, a w tle lekarka i pacjentka

Lepsza opieka medyczna dla mieszkańców Warszawy

Dzięki pomocy z Unii Europejskiej wsparcie przekazywane jest do 7 stołecznych szpitali: Warszawskiego Szpitala
dla Dzieci, Szpitala Bielańskiego im. ks. J. Popiełuszki, Szpitala Czerniakowskiego, Szpitala Wolskiego im. dr Anny Gostyńskiej, Szpitala Grochowskiego im. dr med. Rafała Masztaka, Szpitala Praskiego oraz Szpitala Solec. Na przykład w Szpitalu Czerniakowskim rozpoczęła już działalność nowoczesna pracownia rezonansu magnetycznego, w której diagnozowani są pacjenci. Placówka otrzymała również m.in.: aparaty USG, defibrylatory czy też respiratory. Szpital Grochowski z kolei doposażony został w 3 aparaty USG, 25 kardiomonitorów, tomograf komputerowych, tor wizyjny z wideobronchoskopami do wykrywania chorób płuc,  czy aparat RTG. To tylko niektóre przykłady zakupów sprzętów wspierających pracę personelu medycznego w nieprzewidywalnych czasach.

Diagnostyka i leczenie pacjentów z całego województwa

Z efektów wsparcia z Unii Europejskiej korzystają mieszkańcy ze wszystkich części Mazowsza. Dla przykładu tylko
w ostatnim czasie do szpitali w Zwoleniu i Pionkach trafiły nowoczesne ambulanse wyposażone między innymi w nosze
i samojezdne krzesełka kardiologiczne. To ogromne wsparcie w sytuacji, gdy każda sekunda ma znaczenie. Szpital powiatowy w Pruszkowie otrzymał z kolei specjalistyczny sprzęt medyczny taki jak: tomograf komputerowy, aparat do tlenoterapii, aparaty USG, pompy infuzyjne, defibrylatory, czy też środki ochrony indywidualnej.

Projekt: Zakup niezbędnego sprzętu oraz adaptacja pomieszczeń w związku z pojawieniem się koronawirusa
SARS-CoV-2 na terenie województwa mazowieckiego

Beneficjent: Samorząd Województwa Mazowieckiego

Całkowita wartość projektu: 480 000 000 zł

Dofinansowanie z Unii Europejskiej: 414 904 700 zł

O Funduszach Europejskich dla Mazowsza

Unia Europejska wspiera zrównoważony rozwój Mazowsza. Dofinansowanie projektów ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 przekroczyło już ponad 8,2 mld zł. To wsparcie
w realizacji ponad 5,6 tys. inwestycji samorządów, biznesu, sektora naukowego i pozarządowego. Przed nami kolejne możliwości jakie przyniesie program regionalny „Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021-2027”. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie www.funduszedlamazowsza.eu. 

Dowiedz się więcej!

  • Zapraszamy do kontaktu z ekspertami Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich na Mazowszu. Informacje o godzinach pracy Punktów oraz dane kontaktowe znajdują się w zakładce Punkty informacyjne.
  • Zachęcamy do monitorowania na bieżąco aktualizowanych informacji na stronie funduszedlamazowsza.eu oraz na naszych profilach w serwisach społecznościowych Facebook i Twitter. Jesteśmy również dostępni na portalach LinkedIn, YouTube, Instagram oraz Pinterest.
  • Zapraszamy do zapisania się do newslettera funduszy europejskich dla Mazowsza (m.in. najważniejsze informacje o konkursach i dofinansowanych projektach).
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś