Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
WRAZ Z ZAKOŃCZENIEM OKRESU PROGRAMOWANIA RPO WM 2014-2020, TA STRONA PEŁNI FUNKCJĘ ARCHIWALNĄ I
ZAMIESZCZONE NA NIEJ TREŚCI NIE SĄ DALEJ AKTUALIZOWANE. PO AKTUALNE INFORMACJE ZWIĄZANE Z FUNDUSZAMI
EUROPEJSKIMI NA MAZOWSZU ZAPRASZAMY NA https://funduszeuedlamazowsza.eu/
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu szykuje jeszcze ciekawszą ofertę kulturalno-edukacyjną dla mieszkańców i turystów. Wszystko dzięki ponad 817 tys. zł wsparcia z  UE na odnowę zabytkowego XIX-wiecznego Ratusza. Dziś umowę w tej sprawie podpisali wicemarszałek Wiesław Raboszuk oraz Jan Rzeszotarski dyrektor muzeum.

Unia Europejska wspiera ochronę dziedzictwa kulturowego na Mazowszu. Dzięki temu zarówno starsi, jak i młodsi mieszkańcy mają łatwiejszy dostęp do wiedzy o historii, warunkach społecznych, gospodarczych i zwyczajach poprzednich pokoleń. I tak będzie w przypadku zabytkowego budynku Ratusza w Sierpcu, który dzięki funduszom europejskim zyska zupełnie nowy wymiar. Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu przeprowadzi kompleksową modernizację i adaptację obiektu na cele kulturalno-edukacyjne. Zaplanowane prace zakładają przywrócenie pierwotnego układu wnętrz XIX-wiecznej siedziby władz miejskich, a także odtworzenie pomieszczeń.

Miejsce to stanie się przestrzenią do organizacji wystaw, wykładów, spotkań, czy zajęć związanych z historią Mazowsza. W budynku powstanie sala edukacyjna wyposażona w  ekran multimedialny, monitory dotykowe, a także profesjonalne nagłośnienie. Obiekt zostanie także dostosowany do wymagań konserwatorskich stawianych w przypadku wypożyczania wystaw. Nowoczesna instalacja klimatyzacyjna pozwoli na zapewnienie stałej temperatury i wilgotności pomieszczeń, aby chronić cenne eksponaty. Odpowiednie oświetlenie ułatwi z kolei oglądanie prezentowanych dzieł. Wszystko to pozwoli na uatrakcyjnienie oferty dla mieszańców i turystów. Skorzystają z tego dorośli, seniorzy, a także młodzież szkolna. W odnowionych przestrzeniach ratusza  znajdzie się również miejsce na Punkt Informacji Kulturalnej Mazowsza, gdzie każdy zainteresowany otrzyma przydatne informacje.

 

Tytuł projektu: Wzrost regionalnego potencjału turystycznego poprzez modernizację i adaptację na cele kulturalno-edukacyjne zabytkowego budynku ratusza w Sierpcu

Beneficjent: Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu

Całkowita wartość projektu: 3 953 826,63 zł

Kwota dofinansowania z Unii Europejskiej: 817 991,14 zł

Działanie: 5.3 Dziedzictwo kulturowe

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś