Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Zapraszamy wszystkich mieszkańców do zapoznania się ze Strategią Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych dla metropolii warszawskiej 2021-2027+. Nie zwlekaj i podziel się swoimi spostrzeżeniami. Termin przekazania opinii upływa 1 sierpnia br. Ponadto zaplanowane jest dodatkowe spotkanie konsultacyjne z ekspertami współtworzącymi strategię ZIT, które odbędzie się 25 lipca w Duchnowskim Domu Kultury. Przyjęcie Strategii to szansa dla gmin i powiatów metropolii na pozyskanie środków unijnych. Fundusze europejskie umożliwią realizację wielu różnorodnych projektów, jak budowa dróg rowerowych oraz parkingów Parkuj i jedź czy też działań edukacyjnych.

Na grafice znajduje się hasło: Metropolia warszawska. Myślimy strategicznie. Konsultujemy Strategię Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych 2021-2027+. Twoja opinia się liczy!

Strategia Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych dla metropolii warszawskiej 2021-2027+

Miasto stołeczne Warszawa wraz z gminami i powiatami współtworzącymi metropolię warszawską opracowało projekt Strategii Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. W dokumencie opisane zostały m.in. cele wynikające z diagnozy oraz wizji metropolii warszawskiej, a także kierunki działań, w których wskazano przedsięwzięcia możliwe do współfinansowania ze środków Unii Europejskiej. Przygotowanie i przyjęcie strategii umożliwi realizację projektów, które przyczynią się do rozwiązywania problemów rozwojowych i zapewnienia skoordynowanego zaspakajania potrzeb całej metropolii warszawskiej. Dzięki wsparciu funduszy europejskich w ramach wdrożenia instrumentu ZIT możliwe będą m.in. działania na rzecz rozwoju edukacji, w tym doposażenie szkół w nowoczesną infrastrukturę oraz poprawa jakości przestrzeni poprzez rozwój powiązań komunikacyjnych.  W programie Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021-2027 na wdrażanie instrumentu ZIT przewidziana została kwota w wysokości 135 000 000 EUR.

Najbliższe spotkanie konsultacyjne z ekspertami współtworzącymi Strategię ZIT odbędzie się już 25 lipca 2023 r., w godzinach 18:00-20:00, w Duchnowskim Domu Kultury, ul. Wspólna 157, 05-462 Duchnów.

Więcej informacji: http://konsultacje.um.warszawa.pl/ZIT

Strategia ZIT 2021-2027+
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś