Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Mazowsze otrzyma ponad 2 mld euro w ramach „Programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021-2027” (FEM 2021-2027). Już tylko do 17 października masz szansę wziąć udział w konsultacjach społecznych nad programem. Skorzystaj z okazji – dowiedz się, jakie projekty otrzymają dofinansowane w nowej perspektywie unijnej oraz podziel się swoimi spostrzeżeniami. Czekamy na Twoją opinię!

 

 

Projekt „Programu Regionalnego: Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021-2027” został zatwierdzony przez Zarząd Województwa Mazowieckiego 7 września, jednak ostateczny kształt programu zostanie przyjęty po zakończeniu konsultacji społecznych. W ramach programu Mazowsze otrzyma ponad 2 mld euro, co bez wątpienia umożliwi intensywny rozwój województwa.

Kto i jak może wziąć udział w konsultacjach?

Do udziału w konsultacjach zapraszamy przedstawicieli samorządów, biznesu, organizacji społecznych, a także wszystkich mieszkańców województwa. Opinie, uwagi i wnioski do projektu programu można zgłaszać w formie:

  • elektronicznej – wypełniając formularz dostępny na stronie https://forms.office.com/r/kr4MZ2DWjQ
  • pisemnej – odsyłając wypełniony formularz do zgłaszania uwag (dostępny w formacie word) na adres: Departament Rozwoju Regionalnego  i  Funduszy  Europejskich, Urząd  Marszałkowski  Województwa Mazowieckiego w Warszawie, Al. Solidarności 61, 03-402 Warszawa
  • ustnej – do protokołu prowadzonego przez Departament Rozwoju Regionalnego i Funduszy Europejskich, gdzie został udostępniony do publicznego wglądu projekt programu.

Zapraszamy do aktywnego udziału w konsultacjach!

Materiały do pobrania:

Projekt programu Regionalnego: Fundusze Europejskie dla Mazowsza

Formularz do zgłaszania uwag

 

O Funduszach Europejskich dla Mazowsza

Mazowsze ma do dyspozycji ponad 8 mld zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 skierowane głównie do samorządów, przedsiębiorców, sektora naukowego i pozarządowego. Szczegółowe informacje o możliwościach pozyskania unijnego dofinansowania dostępne są na stronie www.funduszedlamazowsza.eu w zakładce Zobacz ogłoszenia i wyniki naborów wniosków. Za  ogłaszanie konkursów o dotacje odpowiada Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych oraz Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie. Za zarządzanie pożyczkami odpowiada Europejski Bank Inwestycyjny oraz Bank Gospodarstwa Krajowego.

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś