Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Projekt DiscoverEU to szansa dla młodych osób, by odbyć niezapomnianą podróż po Europie. W konkursie mogą wziąć udział osiemnastolatkowie zamieszkujący w jednym z państw członkowskich UE lub w państwach stowarzyszonym z programem Erasmus+ (Islandii, Liechtensteinie, Macedonii Północnej, Norwegii, Serbii i Turcji). To doskonała okazja, by zdobyć wyjątkowe doświadczenia, nawiązać znajomości z osobami z różnych krajów oraz wzbogacić wiedzę  na temat  dziedzictwa kulturowego i historycznego Europy. Nie zwlekaj, termin przesyłania zgłoszeń upływa 29 marca 2023 r. o godz. 12:00.

 

Granatowo-różowe hasło: Poszerz swoje horyzonty #DiscoverEU

 

Skorzystaj z możliwości programu Eramsus+ 

Weź udział w wyjątkowej inicjatywie Komisji Europejskiej i wygraj niezapomnianą podróż po Europie. Podczas podróży masz szansę rozwinąć nowe umiejętności oraz poznać bogactwo kulturowe różnych zakątków Europy. Podróż odbędzie się głównie koleją, z wyjątkiem trudnodostępnych tras, które można pokonać innymi środkami transportu. Możesz wybrać się w pojedynkę lub zabrać ze sobą czteroosobową grupę znajomych, pod warunkiem, że spełniają oni kryteria konkursu. W trakcie wyprawy nie zapomnij o relacjonowaniu podróży na przykład w mediach społecznościowych, dołączając do postów hasztag #DiscoverEU. Ponadto laureaci otrzymają europejską kartę młodzieżową DiscoverEU, która uprawnia do zniżek na wstęp do obiektów turystycznych i sportowych, opłat za kursy i warsztaty, a także za przejazdy transportem lokalnym, zakwaterowanie oraz wyżywienie.

 

Kto może wziąć udział w konkursie?

W konkursie mogą wziąć udział osoby, które:

  • urodziły się w okresie od 1 lipca 2004 r. (włącznie) do 30 czerwca 2005 r. (włącznie)
  • podadzą w internetowym formularzu zgłoszeniowym prawidłowy numer dowodu tożsamości, paszportu lub karty pobytowej
  • mają obywatelstwo jednego z następujących krajów lub prawo do legalnego pobytu* w jednym z następujących krajów:

– jedno z państw członkowskich Unii Europejskiej, w tym w kraje i terytoria zamorskie lub

– jedno z państw trzecich stowarzyszonych z programem Erasmus+: Islandia, Liechtenstein, Macedonia Północna, Norwegia, Serbia i Turcja.

Więcej informacji na stronie: https://youth.europa.eu/discovereu_pl

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś