Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Zapraszamy w niezwykłą podróż po Mazowszu śladami funduszy europejskich. Od wstąpienia  Polski  do Unii Europejskiej dużo się tutaj zmieniło.  Region wypiękniał, przywrócono historyczny charakter setkom miejsc, które dzisiaj jak za czasów dawnej świetności tętnią życiem jako nowoczesne przestrzenie, powstało również wiele obiektów kulturalnych, turystycznych oraz infrastruktura.

Od czego zaczynamy zwiedzanie naszego regionu? Oczywiście od Przewodnika po Mazowszu „Tropy Europy”! Dzięki tej wyjątkowej publikacji poznamy sylwetki niezwykłych Polaków, którzy byli związani z Mazowszem i tworzyli historię Polski. Zamki, pałace, budowle sakralne, muzea przeniosą nas w zachwycający świat świetności Rzeczypospolitej, który nakarmi nasze oczy i ducha. Dowiemy się też, gdzie się robi przepyszne powidła z buraków. Przekonamy się, że Całowanie to … również może być Bagno. A co to jest gniadosz królewski i gdzie go najwięcej? Wszystko znajdziecie w mazowieckich „Tropach Europy”.

Mazowsze obfituje w wyjątkowe miejsca. Znajdziesz tu wiele interesujących obiektów, skorzystasz z malowniczych terenów pełnych zieleni i spokoju. Poznaj region od innej strony – połącz przyjemne z pożytecznym i przy okazji aktywnie spędź czas. Przekonaj się, że warto wyruszyć w podróż w obrębie własnego województwa, aby zobaczyć wyjątkowo ciekawe miejsca.

Pobierz przewodnik oraz mapę, a łatwo zaplanujesz trasę wycieczek po Mazowszu.  Zarówno przewodnik i mapa są opracowane w dwóch wersjach językowych po polsku i  angielsku.

Pliki do pobrania

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś