Przejdź do menu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Kliknij, aby wrócić na stronę główną Strona Samorządu Województwa Mazowieckiego - Przejdź na stronę Serwis Serwisu Komisji Europejskiej - Przejdź na stronę
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Do 2 maja 2018 r. można oddać swój głos w konkursie Top Inwestycje Komunalne. W tym roku odbędzie się już siódma edycja konkursu, który nagradza najlepsze projekty komunalne, proekologiczne, antysmogowe oraz te z zakresu smart cities.

 

 

Zachęcamy do głosowania na mazowieckie inwestycje, które wpisują się w charakter konkursu Top Inwestycje Komunalne. W zaszczytnym gronie 30 inwestycji zakwalifikowanych do II etapu konkursu znalazły się dwa mazowieckie projekty, zrealizowane przez Województwo Mazowieckie oraz spółkę ze stuprocentowym udziałem Województwa. Oddajmy głosy na projekty:

  • System energii odnawialnej w szpitalach województwa mazowieckiego

W ubiegłym roku zakończył się projekt, w ramach którego w 12 placówkach medycznych podlegających samorządowi województwa zainstalowano kolektory słoneczne służące do podgrzewania ciepłej wody użytkowej. W rezultacie powstało ponad 2 tys. paneli słonecznych na 5 tys. m² o mocy 2,3 GWth/rok. Inwestycję o wartości ponad 40 mln zł realizowano dzięki 85-procentowemu dofinansowaniu ze Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy. Projekt został zrealizowany przez Województwo Mazowieckiego w partnerstwie z dwunastoma podmiotami leczniczymi.

  • Mazowiecki Szpital Wojewódzki Drewnica w Ząbkach

Budowa jednego z najnowocześniejszych szpitali psychiatrycznych w kraju, ale i w Europie jest również w czołówce inwestycji zdrowotnych dofinansowanych z mazowieckiego RPO 2014–2020. Nowy szpital ma zapewnić kompleksową opiekę i równomierny dostęp do środowiskowej opieki psychiatrycznej. Przyczyni się do zmniejszenia nierówności w zakresie stanu zdrowia i będzie promować włączenie społeczne osób chorych psychicznie. Pierwsi pacjenci będą przyjęci jeszcze w tym roku. Szpital będzie także przyjazny środowisku – duża część energii cieplnej pochodzić będzie ze źródeł odnawialnych, co pozwoli na znaczne oszczędności w stosunku do tradycyjnego zasilania oraz przyczyni się do poprawy stanu powietrza. Projekt został zrealizowany przez Mazowiecki Szpital Wojewódzki Drewnica Sp. z o.o.

 

Wśród nominowanych inwestycji znalazły się również:

  • Inwestycja Gminy Miasta Płock Nowe ścieżki rowerowe w Płocku, realizowana z udziałem środków z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014 – 2020.
    W ramach tego projektu powstają rozwiązania komunikacyjne ułatwiające ruch rowerowy i pieszy, m.in. dzięki wybudowaniu ponad 23 kilometrów ścieżek rowerowych. Co ważne, decyzją Zarządu Województwa Mazowieckiego, projekt uzyskał dofinansowanie w wysokości ponad 11,4 mln zł
    z RPO WM 2014 –2020.
  • Inwestycja pn. Modernizacja systemu ciepłowniczego w Płońsku realizowana przez Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Płońsku, w którym wybudowano pierwszy w Polsce kocioł wodny WR – 7 EM opalany miałem węglowym, który spełnia europejskie normy emisji spalin (w Polsce będą obowiązywać od 2025 r.). Ograniczono w znacznym stopniu emisję szkodliwych substancji do atmosfery.
  • Na warszawskim Mokotowie powstała Nowa siedziba Domu Kultury Kadr, inwestycja sfinansowana ze środków budżetu m.st. Warszawy. Nowy Kadr mieszczący się przy ulicy Rzymowskiego 32 to prawie 7000 m2 powierzchni, z czego 3200 m2 to przestrzeń użytkowa. Jest to zatem jeden z największych domów kultury w Warszawie. To trzy piętra nowoczesnej oferty: 15 pracowni edukacyjnych, w tym studio nagraniowe, studio fotograficzne z cykloramą, liczne stanowiska multimedialne, kawiarnia, naszpikowana nowoczesną technologią sala widowiskowa dla 232 osób, podwieszane pod sufitem instalacje artystyczne i wiele innych.

 

Gorąco zachęcamy wszystkich do oddania głosu w trwającym do 2 maja 2018 r. głosowaniu. Więcej informacji znajdziecie Państwo na stronie organizatora  http://www.portalsamorzadowy.pl/serwis/top-inwestycje-komunalne-2018/. Liczymy na Państwa głosy!

 

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś
Pomóż nam poprawić nasz serwis

Wydatek współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 oraz ze środków budżetu województwa mazowieckiego.

2022 © Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych