Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Kliknij, aby wrócić na stronę główną Strona Samorządu Województwa Mazowieckiego - Przejdź na stronę Serwis Serwisu Komisji Europejskiej - Przejdź na stronę
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Do 2 maja 2018 r. można oddać swój głos w konkursie Top Inwestycje Komunalne. W tym roku odbędzie się już siódma edycja konkursu, który nagradza najlepsze projekty komunalne, proekologiczne, antysmogowe oraz te z zakresu smart cities.

 

 

Zachęcamy do głosowania na mazowieckie inwestycje, które wpisują się w charakter konkursu Top Inwestycje Komunalne. W zaszczytnym gronie 30 inwestycji zakwalifikowanych do II etapu konkursu znalazły się dwa mazowieckie projekty, zrealizowane przez Województwo Mazowieckie oraz spółkę ze stuprocentowym udziałem Województwa. Oddajmy głosy na projekty:

  • System energii odnawialnej w szpitalach województwa mazowieckiego

W ubiegłym roku zakończył się projekt, w ramach którego w 12 placówkach medycznych podlegających samorządowi województwa zainstalowano kolektory słoneczne służące do podgrzewania ciepłej wody użytkowej. W rezultacie powstało ponad 2 tys. paneli słonecznych na 5 tys. m² o mocy 2,3 GWth/rok. Inwestycję o wartości ponad 40 mln zł realizowano dzięki 85-procentowemu dofinansowaniu ze Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy. Projekt został zrealizowany przez Województwo Mazowieckiego w partnerstwie z dwunastoma podmiotami leczniczymi.

  • Mazowiecki Szpital Wojewódzki Drewnica w Ząbkach

Budowa jednego z najnowocześniejszych szpitali psychiatrycznych w kraju, ale i w Europie jest również w czołówce inwestycji zdrowotnych dofinansowanych z mazowieckiego RPO 2014–2020. Nowy szpital ma zapewnić kompleksową opiekę i równomierny dostęp do środowiskowej opieki psychiatrycznej. Przyczyni się do zmniejszenia nierówności w zakresie stanu zdrowia i będzie promować włączenie społeczne osób chorych psychicznie. Pierwsi pacjenci będą przyjęci jeszcze w tym roku. Szpital będzie także przyjazny środowisku – duża część energii cieplnej pochodzić będzie ze źródeł odnawialnych, co pozwoli na znaczne oszczędności w stosunku do tradycyjnego zasilania oraz przyczyni się do poprawy stanu powietrza. Projekt został zrealizowany przez Mazowiecki Szpital Wojewódzki Drewnica Sp. z o.o.

 

Wśród nominowanych inwestycji znalazły się również:

  • Inwestycja Gminy Miasta Płock Nowe ścieżki rowerowe w Płocku, realizowana z udziałem środków z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014 – 2020.
    W ramach tego projektu powstają rozwiązania komunikacyjne ułatwiające ruch rowerowy i pieszy, m.in. dzięki wybudowaniu ponad 23 kilometrów ścieżek rowerowych. Co ważne, decyzją Zarządu Województwa Mazowieckiego, projekt uzyskał dofinansowanie w wysokości ponad 11,4 mln zł
    z RPO WM 2014 –2020.
  • Inwestycja pn. Modernizacja systemu ciepłowniczego w Płońsku realizowana przez Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Płońsku, w którym wybudowano pierwszy w Polsce kocioł wodny WR – 7 EM opalany miałem węglowym, który spełnia europejskie normy emisji spalin (w Polsce będą obowiązywać od 2025 r.). Ograniczono w znacznym stopniu emisję szkodliwych substancji do atmosfery.
  • Na warszawskim Mokotowie powstała Nowa siedziba Domu Kultury Kadr, inwestycja sfinansowana ze środków budżetu m.st. Warszawy. Nowy Kadr mieszczący się przy ulicy Rzymowskiego 32 to prawie 7000 m2 powierzchni, z czego 3200 m2 to przestrzeń użytkowa. Jest to zatem jeden z największych domów kultury w Warszawie. To trzy piętra nowoczesnej oferty: 15 pracowni edukacyjnych, w tym studio nagraniowe, studio fotograficzne z cykloramą, liczne stanowiska multimedialne, kawiarnia, naszpikowana nowoczesną technologią sala widowiskowa dla 232 osób, podwieszane pod sufitem instalacje artystyczne i wiele innych.

 

Gorąco zachęcamy wszystkich do oddania głosu w trwającym do 2 maja 2018 r. głosowaniu. Więcej informacji znajdziecie Państwo na stronie organizatora  http://www.portalsamorzadowy.pl/serwis/top-inwestycje-komunalne-2018/. Liczymy na Państwa głosy!

 

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś
Pomóż nam poprawić nasz serwis

Wydatek współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 oraz ze środków budżetu województwa mazowieckiego.

2020 © Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych