Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Przed nami ostatni weekend wakacji. Mamy więc propozycję, jak spędzić wolny czas na dobrej zabawie i rozrywce. Zapraszamy w najbliższą sobotę 27 sierpnia do Żyrardowa na ostatni MAZOpiknik. Impreza odbędzie się przy kąpielisku nad Zalewem Żyrardowskim. Od godziny 11.00 w strefie Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych będzie można zagrać w grę planszową, której celem jest przybliżenie mieszkańcom Mazowsza Unii Europejskiej. Każdy uczestnik gry dowie się ciekawych informacji na temat państw członkowskich, ich kultury i zabytków. Dla najmłodszych natomiast zaplanowane są zabawy, animacje, malowanie twarzy, popcorn i cukrowa wata.

 

Grafika przedstawia napis Zapraszamy na MAZOpikniki. W tle widać deskę ze zdrowymi przekąskami oraz obok widać grę planszową.

 

Kończymy wakacje w Żyrardowie

Rodzinny piknik nad wodą będzie doskonałą okazją do wspólnego, rodzinnego spędzenia czasu. Na stoisku Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych będzie można zagrać w grę „Pociąg do Europy – Przystanek Mazowsze”. Gra przybliża Unię Europejską, jej walory kulturalne oraz turystyczne.

Oprócz gry, strefa MJWPU będzie przestrzenią, która przybliży gościom pikniku cele funduszy europejskich na Mazowszu. Fundusze europejskie to realne działania, to wpływ na życie mieszkańców, to także motywacja do zmian. Nasi eksperci będą informować o możliwościach i obszarach wsparcia ze środków UE. A dla najmłodszych przygotowana będzie strefa z konkursami, animacjami, malowaniem twarzy oraz tatuaży. Będzie też wata cukrowa i popcorn.

Inne atrakcje żyrardowskiego MAZOpikniku to m.in. warsztaty eko i zero waste, warsztaty uczące szycia ekologicznych woreczków na warzywa i owoce, jarmark wyrobów ludowych i produktów regionalnych. Na pikniku będzie można również wziąć udział w zajęciach jogi lub zumby. Miłośnicy wirtualnych podróży odwiedzą mazowieckie muzea, a osoby ceniące swoje zdrowie będą mieli m.in. okazję porozmawiać z dietetykiem, zmierzyć ciśnienie tętnicze krwi czy zbadać skórę głowy.

Tradycyjnie impreza zakończy się międzypokoleniową potańcówką na dechach, a zaraz po niej zapraszamy na silent disco.

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś