Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Dzięki funduszom europejskim kolejne budynki użyteczności publicznej w subregionie ciechanowskim zostaną wyremontowane. Będą to szkoły w Gzach i w Przewodowie Poduchownym. Decyzją zarządu województwa mazowieckiego projekty otrzymają ponad 1,6 mln zł dofinansowania w ramach RPO WM 2014-2020. Dziś umowę w tej sprawie podpisali marszałek Adam Struzik, wicemarszałek Wiesław Raboszuk oraz beneficjent. W spotkaniu wziął również udział radny województwa mazowieckiego Konrad Wojnarowski oraz zastępca dyrektora Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych Elżbieta Szymanik.

Szkoły w gminie Gzy w nowej odsłonie

Termomodernizacja szkół w Gzach i Przewodowie Poduchownym wraz z wymianą urządzeń grzewczych to główne cele projektu, który zrealizuje gmina Gzy. W ramach inwestycji w obydwu budynkach docieplone zostaną ściany zewnętrzne i stropodachy. Wymienione zostaną też okna i drzwi zewnętrzne. Pojawi się też nowe, energooszczędne oświetlenie typu LED. Ponadto na dachach zamontowane będą panele fotowoltaiczne. Kluczowym elementem projektu będzie modernizacja ogrzewania. W placówce w Gzach zainstalowana zostanie pompa ciepła oraz zawory termostatyczne. Natomiast w szkole w Przewodowie Poduchownym stary kocioł zastąpi pompa ciepła współpracującą z kondensacyjnym kotłem na gaz LPG. Dodatkowo zamontowane zostaną podziemny zbiornik na gaz, nowa instalacja gazowa oraz zawory termostatyczne. Realizacja projektu wpłynie na lepsze warunki i większy komfort dla uczących się tu dzieci i ich nauczycieli. Zwiększy się też efektywność energetyczna budynków oraz zmniejszy emisja CO2 do atmosfery.

Tytuł projektu: Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej na terenie Gminy Gzy
Beneficjent: Gmina Gzy
Całkowita wartość projektu: 2 189 246,74 zł
Kwota dofinansowania: 1 374 265,29 zł
Działanie: 4.2 Efektywność energetyczna

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś