Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Termomodernizacja budynków trzech placówek oświatowych, budynków warsztatów szkolnych i  budynku ośrodka zdrowia to inwestycje, które niebawem będą realizowane na terenie subregionu żyrardowskiego. Dzięki decyzji zarządu województwa mazowieckiego do gminy Chynów i powiatu grójeckiego trafi na ten cel w sumie prawie 3,5 mln zł unijnego wsparcia. Wczoraj umowy w tej sprawie podpisali marszałek Adam Struzik oraz beneficjenci.

„To kolejne umowy podpisywane na termomodernizację obiektów użyteczności publicznej  na Mazowszu. Bardzo cieszy mnie to, że tym razem dotyczy to szkół. Myślę, że stopniowo będziemy przekazywać środki na te wnioski, które znalazły się na liście rezerwowej. W nowej perspektywie znajdą się konkursy  dotyczące zmian klimatycznych. Już teraz warto się do nich przygotować  – powiedział dam Struzik Marszałek Województwa Mazowieckiego”.

 

Termomodernizacja Publicznej Szkoły Podstawowej  w Drwalewie, Publicznej Szkoły Podstawowej w Sułkowicach i Ośrodka Zdrowia w Chynowie

W ramach inwestycji w budynkach szkół i ośrodka zdrowia zostaną ocieplone zewnętrzne ściany budynków i stropodachy. Wymienione zostaną nieszczelne okna i drzwi, a także zmodernizowana zostanie instalacja centralnego ogrzewania, a kotłownia zostanie wyposażona w regulację automatycznego zarządzania energią. Na dachach budynków zamontowane zostaną ogniwa fotowoltaiczne.

Tytuł projektu: Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej na terenie gminy Chynów

Beneficjent: Gmina Chynów

Całkowita wartość projektu: 3 307 085,37 zł

Kwota dofinansowania z Unii Europejskiej: 1 905 156,05 zł

Działanie: 4.2 Efektywność energetyczna

 

Termomodernizacja Zespołu Szkół im. Wincentego Witosa

W ramach termomodernizacji budynków  zostaną zamontowane nowe urządzenia grzewcze oraz instalacja fotowoltaiczna. Dodatkowo zdemontowane będą istniejące kotły gazowe i wymienione na nowe – kondensacyjne kotły gazowe. Wymienione zostaną również oprawy oświetleniowe. W wyniku realizacji projektu zmniejszą się koszty ogrzewania i ciepłej wody.

 

Tytuł projektu: Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej w Powiecie Grójeckim

Beneficjent: Powiat Grójecki

Całkowita wartość projektu: 2 390 646,06 zł

Kwota dofinansowania z Unii Europejskiej: 1 531 452,28 zł

Działanie: 4.2 Efektywność energetyczna

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś