Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Termomodernizacja budynku, w którym mieści się żłobek i gdzie już niedługo powstanie przedszkole, możliwa będzie dzięki środkom unijnym. Decyzją zarządu województwa mazowieckiego projekt otrzyma ponad 756 tys. zł dofinansowania w ramach programu regionalnego. Dzisiaj umowę w tej sprawie podpisali wicemarszałek Rafał Rajkowski oraz władze gminy Wierzbica: wójt Zdzisław Cezary Dulias oraz skarbnik Jolanta Szkopek.

Projekt, który otrzymał unijne dofinansowanie zostanie zrealizowany w budynku użyteczności publicznej, w którym funkcjonuje już żłobek, ale dodatkowo planowane jest uruchomienie przedszkola publicznego. W tym celu konieczny jest remont budynku. Zaplanowane prace to m.in. wykonanie izolacji termicznej poprzez ocieplenie ścian na gruncie, ścian zewnętrznych oraz stropu zewnętrznego piętra i stropu dachu. Dodatkowo wnioskodawca położy tynk zewnętrzny.

Kolejnym etapem inwestycji będzie wymiana części okien oraz drzwi zewnętrznych, modernizacja instalacji grzewczej np. wymiana wewnętrznej sieci ciepłowniczej, wymiana i montaż części grzejników wraz z montażem zaworów termostatycznych. Na budynku zamontowane zostaną panele fotowoltaiczne.

Realizacja projektu to same korzyści i oszczędności. Dzięki optymalizacji kosztów zużycia energii, gmina będzie płaciła niższe rachunki za ogrzewanie budynku. Projekt jest również ekologiczny, ponieważ ograniczy emisję zanieczyszczeń powietrza oraz emisję gazów cieplarnianych. Wyremontowany budynek będzie też bezpieczniejszy, funkcjonalny i estetyczny, zarówno dla dzieci jak i pracowników żłobka i przedszkola.

Tytuł projektu: Termomodernizacja budynku użyteczności publicznej Przedszkola i Żłobka w Wierzbicy

Beneficjent: Gmina Wierzbica

Całkowita wartość projektu: 1 163 087,04 zł

Kwota dofinansowania: 756 479,36 zł

Działanie: 4.2 Efektywność energetyczna

 

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś