Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Termomodernizacja budynków szkół, świetlic, urzędu gminy i przychodni to inwestycje, które niebawem będą realizowane na terenie subregionów ostrołęckiego i ciechanowskiego. Dzięki decyzji Zarządu Województwa Mazowieckiego do gmin Płoniawy-Bramura, Zaręby Kościelne i Zatory trafi na ten cel w sumie ponad 2,3 mln zł pomocy z Unii Europejskiej w ramach programu regionalnego na lata 2014-2020. Umowy podpisali członkinie Zarządu województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska i Elżbieta Lanc oraz beneficjenci.

Termomodernizacja budynków: Ośrodka Zdrowia Płoniawy Bramura i Urzędu Gminy Płoniawy-Bramura (SUBREGION OSTROŁĘCKI)

W ramach inwestycji w budynkach Urzędu Gminy i Ośrodka Zdrowia zostanie zastosowana instalacja fotowoltaiczna, a wszystkie oprawy oświetleniowe zostaną wymienione na oprawy LED. Cała instalacja grzewcza zostanie wymieniona, a nowym źródłem ciepła będzie pompa ciepła powietrze-woda. W obydwu budynkach zostaną docieplone ściany i wymienione okna. W Ośrodku Zdrowia dodatkowo zostaną wymienione drzwi i brama garażowa, a także ocieplony dach wraz z wymianą obróbek blacharskich. Inwestycja przyczyni się do uzyskania oszczędności zużycia energii, a także poprawi warunki korzystania z budynków przez pracowników i mieszkańców gminy.

Tytuł projektu: Termomodernizacja obiektów użyteczności publicznej na terenie gminy Płoniawy-Bramura

Beneficjent: Gmina Płoniawy- Bramura

Całkowita wartość projektu: 882 670,85 zł; kwota dofinansowania z Unii Europejskiej: 574 094,87 zł

Działanie: 4.2 Efektywność energetyczna

 

Termomodernizacja świetlic w Gąsiorowie i miejscowości Zakrzewo-Kopijki (SUBREGION OSTROŁĘCKI)

Dzięki dofinansowaniu z Unii Europejskiej przeprowadzona zostanie termomodernizacja dwóch świetlic w miejscowościach Gąsiorowo i Zakrzewo-Kopijki. W efekcie, powstaną przyjazne dla środowiska przestrzenie do realizacji działań społecznych, kulturalnych, edukacyjnych i integracyjnych. Celem kompleksowej termomodernizacji jest poprawa efektywności energetycznej budynków oraz znaczne ograniczenie emisji szkodliwych substancji, CO2 do powietrza. Budynki wyposażone zostaną w panele fotowoltaiczne. Dzięki temu zmniejszy się utrata ciepła, co w efekcie przyniesie oszczędności finansowe.

Tytuł projektu:  Termomodernizacja świetlic wiejskich w miejscowościach Gąsiorowo i Zakrzewo-Kopijki na terenie Gminy Zaręby Kościelne

Beneficjent: Gmina Zaręby Kościelne

Całkowita wartość projektu: 833 930,75 zł; kwota dofinansowania z Unii Europejskiej: 476 297,58 zł

Działanie: 4.2 Efektywność energetyczna

 

Termomodernizacja budynków: Publicznej szkoły Podstawowej w Zatorach i Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Pniewie (Gmina Zatory, SUBREGION CIECHANOWSKI)

Fundusze europejskie przeznaczone zostaną na remont budynków szkolnych w Zatorach i Pniewie. W ramach termomodernizacji zostaną docieplone ściany zewnętrzne i stropy. W obydwu budynkach będzie przeprowadzona modernizacja kotłowni połączona z wymianą źródła ciepła. Zaplanowano także montaż paneli fotowoltaicznych. Dodatkowo, wymienione zostanie oświetlenie na energooszczędne LED. W obydwu placówkach będą częściowo wymienione okna i drzwi. Całość inwestycji wpłynie korzystnie na poprawę warunków nauki uczniów, a także pracy nauczycieli.

 

Tytuł projektu: Termomodernizacja budynków szkolnych w Zatorach i Pniewie

Beneficjent: Gmina Zatory

Całkowita wartość projektu: 2 110 825,14 zł; kwota dofinansowania z Unii Europejskiej: 1 254 092,00 zł

Działanie: 4.2 Efektywność energetyczna

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś