Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Dzięki Funduszom Europejskim przeprowadzono kompleksową termomodernizację 11 budynków na terenie Klasztoru Niepokalanów Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych w Paprotni. Projekt wart 11,2 mln zł  otrzymał ponad 8,3 mln zł dofinansowania ze środków europejskich z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020. Za wdrażanie środków z programu regionalnego odpowiada Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych.

 

 

Dzięki Funduszom Europejskim z programu regionalnego przeprowadzono termomodernizację budynków na terenie Klasztoru Niepokalanów w Paprotni w gminie Teresin, w powiecie sochaczewskim. Klasztor Niepokalanów Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych (OO. Franciszkanie) na realizację projektu pt. „Termomodernizacja budynków Klasztoru Niepokalanów”  w ramach Działania 4.2 „Efektywność energetyczna” pozyskał  ponad 8,3 mln zł.  z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020.

Przedsięwzięciem objętych zostało 11 budynków o łącznej powierzchni użytkowej ponad 24 tys. m2. Inwestycja dotyczyła kompleksowej modernizacji energetycznej budynków połączonej z zastosowaniem odnawialnych źródeł energii (instalacji solarnych i pomp ciepła). W ramach projektu przeprowadzono następujące prace: ocieplenie ścian zewnętrznych, ocieplenie stropów, stropodachów, dachów, wymieniono okna i drzwi oraz zamontowano nawiewniki okienne. Wymieniono także oświetlenie wbudowane na energooszczędne (ledowe). Ponadto przeprowadzono modernizację systemu grzewczego tj. kotłowni i instalacji centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej. Poza tym zamontowano instalacje solarne (kolektory słoneczne) oraz pompy ciepła.

Dzięki realizacji projektu zmniejszyły się koszty utrzymania budynków, a same budynki zyskały nowy estetyczny wygląd. Realizacja projektu wpłynęła na poprawę efektywności energetycznej budynków i przyczyniła się do ograniczenia emisji zanieczyszczeń trafiających do atmosfery, a tym samym do poprawy jakości powietrza w okolicy.

Tytuł projektu: Termomodernizacja budynków Klasztoru Niepokalanów

Beneficjent: Klasztor Niepokalanów Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych (OO. Franciszkanie)

Całkowita wartość projektu: 11 213 873,26 zł

Kwota dofinansowania UE: 8 376 427,97 zł

Działanie: 4.2 Efektywność energetyczna

Fot. br. Mieczysław Wojtak,  Klasztor Niepokalanów Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych (OO. Franciszkanie)

 

O Funduszach Europejskich dla Mazowsza

Mazowsze ma do dyspozycji ponad 8 mld zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 skierowane głównie do samorządów, przedsiębiorców, sektora naukowego i pozarządowego. Szczegółowe informacje o możliwościach pozyskania unijnego dofinansowania dostępne są na stronie www.funduszedlamazowsza.eu w zakładce Zobacz ogłoszenia i wyniki naborów wniosków. Za  ogłaszanie konkursów o dotacje odpowiada Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych oraz Wojewódzki Urząd Pracy
w Warszawie. Za zarządzanie pożyczkami odpowiada Europejski Bank Inwestycyjny oraz Bank Gospodarstwa Krajowego.

 

Gdzie szukać informacji?

  • Zapraszamy do kontaktu z ekspertami Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich na Mazowszu. Z uwagi na zagrożenie epidemiczne tymczasowo zawieszone zostały usługi bezpośrednie. Osoby zainteresowane zdobyciem informacji o aktualnych i planowanych konkursach zachęcamy do korzystania z konsultacji telefonicznych oraz e-mailowych. Informacje o godzinach pracy Punktów oraz dane kontaktowe znajdują się w zakładce Punkty informacyjne.
  • Zachęcamy do monitorowania na bieżąco aktualizowanych informacji na stronie funduszedlamazowsza.eu oraz na naszych profilach w serwisach społecznościowych Facebook i Twitter. Jesteśmy również dostępni na portalach LinkedIn, YouTube oraz Instagram.
  • Zapraszamy do zapisania się do newslettera funduszy europejskich dla Mazowsza (m.in. najważniejsze informacje o konkursach i dofinansowanych projektach), a także do systemu powiadomień o aktualnych naborach.
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś