Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Opis projektu:

Powiat Sierpecki w partnerstwie z gminami: Gozdowo, Mochowo Rościszewo, Sierpc, Szczutowo oraz Zawidz zrealizował projekt dotyczący budowy i uruchomienia systemu ostrzegania i alarmowania ludności o zagrożeniach na terenie powiatu sierpeckiego. Podstawowym celem inwestycji było ostrzeganie i alarmowanie przed zagrożeniami technicznymi, atmosferycznymi, katastrofami naturalnymi czy skażeniami biologicznymi i chemicznymi.

W ramach projektu dokonano:

– zakupu i montażu centrali alarmowej wraz z osprzętem. Wgrano niezbędne aplikacje w Powiatowym Centrum Zarządzania Kryzysowego (PCZK), wykonano połączenie testowe centrali alarmowej (PCZK) z centralą alarmową Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Warszawie.

– montażu 9 Punktów Alarmowych (PA) o mocy 600W wraz z urządzeniami towarzyszącymi w lokalizacjach wskazanych przez gminy w projekcie i wgrania aplikacji w gminach. Wykonano połączenie testowe z powiatową centralą alarmową w PCZK, następnie wykonano połączenia z WCZK w Warszawie.

– konfiguracji i uruchomienia systemu ostrzegania i alarmowania ludności na terenie Powiatu Sierpc. Podłączono do nowej powiatowej centrali alarmowej w PCZK istniejące już syreny sterowane radiowo, wykonano połączenia testowe potwierdzające ich działanie z każdego poziomu (WCZK, PCZK, Gmina).

Realizacja projektu pozwoliła na dostosowanie istniejącego systemu wczesnego ostrzegania i alarmowania ludności przed zagrożeniami do współczesnego wachlarza zagrożeń czyli m.in.: zmian klimatycznych, skutków rozwoju gospodarki i uprzemysłowienia oraz do minimalizacji skutków negatywnych zjawisk pogodowych.

Galeria

Fot. Powiat Sierpc

Informacje szczegółowe o projekcie:

Beneficjent:

Powiat Sierpc w partnerstwie z gminami: Gozdowo, Mochowo, Rościszewo, Sierpc , Szczutowo i Zawidz

Projekt:

Budowa systemu ostrzegania i alarmowania ludności o zagrożeniach na terenie powiatu sierpeckiego.

Regionalny Program Operacyjny Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020

Działanie: 5.1 Dostosowanie do zmian klimatu

Fundusz:

Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Całkowita wartość projektu: 271 653,00 zł

Dofinansowanie UE: 217 322,40 zł

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś