Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Jak co roku 27 maja obchodzimy Dzień Samorządu Terytorialnego. Z tej okazji składamy najlepsze życzenia wszystkim samorządowcom, pracownikom jednostek samorządowych, a także mieszkańcom Mazowsza. W tym wyjątkowym czasie chcielibyśmy również podkreślić rolę Unii Europejskiej na rzecz rozwoju naszego regionui społeczności lokalnych. To dzięki aktywności mazowieckich samorządów w pozyskiwaniu funduszy europejskich na przestrzeni lat zrealizowanych zostało wiele unijnych inwestycji, z których efektów korzystamy na co dzień.

 

flaga Mazowsza na której na czerwonym tle widnieje orzeł bez korony, fot. archiwum UMWM.   Dziękuję

 

Dzień Samorządu Terytorialnego obchodzony jest na pamiątkę pierwszych w pełni demokratycznych wyborów samorządowych, który odbyły się w 1990 roku. Samorządy odgrywają szczególną rolę w rozwoju naszych regionów, miast  i miasteczek. To one, wspólnie z mieszkańcami, tworzą nasze małe ojczyzny, a także są jednymz głównych beneficjentów pomocy z Unii Europejskiej. Tylko w ramach programu regionalnego na lata 2014-2020 mazowieckie samorządy pozyskały ponad 5,1 mld zł dofinansowania europejskiego. Kryje się pod tym 1,6 tys. projektów, których efekty towarzyszą nam na co dzień. Są to chociażby: drogi, ścieżki rowerowe, autobusy niskoemisyjne, e-usługi w urzędach, doposażone szpitale, zmodernizowane instytucje kultury, czy odnowione zabytki.

 

Zachęcamy do wywieszenia flagi Mazowsza

Symbolami Mazowsza są flaga oraz herb ustanowione w 2006 roku przez Sejmik Województwa Mazowieckiego. W siedzibach wielu instytucji publicznych powiewa charakterystyczna czerwona flaga z wizerunkiem orła bez korony, zaprojektowanego przez warszawskiego grafika Andrzeja Heidricha. Co ważne, flaga może również towarzyszyćna co dzień każdemu z nas, na przykład w domu, pracy, szkole. Wspólnie z Samorządem Mazowsza zachęcamydo eksponowania tego pięknego symbolu naszej wspólnoty.

 

O Funduszach Europejskich dla Mazowsza

Unia Europejska wspiera zrównoważony rozwój Mazowsza. Dofinansowanie projektów ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 przekroczyło już ponad 8,2 mld zł. To wsparcie w realizacji ponad 5,6 tys. inwestycji samorządów, biznesu, sektora naukowego i pozarządowego. Przed nami kolejne możliwości jakie przyniesie Program Regionalny: Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021-2027. Szczegółowe informacje o możliwościach wsparcia dostępne są na stronie www.funduszedlamazowsza.eu.

 

Dowiedz się więcej!

  • Zapraszamy do kontaktu z ekspertami  Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich. Informacje o godzinach pracy oraz dane kontaktowe znajdują się w zakładce Punkty informacyjne.
  • Zachęcamy do monitorowania na bieżąco aktualizowanych informacji na stronie funduszedlamazowsza.eu oraz na naszych profilach w serwisach społecznościowych Facebook i Twitter. Jesteśmy również dostępni na portalach LinkedIn, YouTube, Instagram oraz Pinterest.
  • Zapraszamy do zapisania się do newslettera funduszy europejskich dla Mazowsza (m.in. najważniejsze informacje o konkursach i dofinansowanych projektach).
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś