Przejdź do menu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Rozwój uzdolnień oraz zainteresowań wśród uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych oraz z liceów ogólnokształcących, to główne założenia projektu, który decyzją zarządu województwa mazowieckiego otrzymał dofinansowanie w wysokości prawie 5,3 mln zł. Pieniądze pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Stypendia dla ponad 950 uzdolnionych uczniów

Zatwierdzony do dofinansowania projekt zrealizuje Departament Edukacji Publicznej i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie. Będzie to realne wsparcie dla uzdolnionej młodzieży. Uczestnikami projektu będą uczniowie VII i VIII klas szkół podstawowych, a także uczniowie liceów ogólnokształcących z Mazowsza. Warunkiem otrzymania stypendium muszą być wysokie wyniki w nauce (średnia nie niższa niż 5,40), głównie w zakresie przedmiotów rozwijających kompetencje kluczowe i umiejętności uniwersalne, np. przedmioty przyrodnicze, informatyka, języki obce, matematyka i przedsiębiorczość. Uczeń, który zostanie laureatem lub finalistą np. olimpiady szkolnej ma szansę na dodatkowe punkty.

Wnioskodawca planuje przyznać ok. 476 stypendiów w roku szkolnym 2020/2021 oraz ok. 475 stypendiów w roku szkolnym 2021/2022. Stypendium ma charakter edukacyjny i może być przeznaczone na poszerzenie umiejętności,  rozwój pasji i zdobycie nowej wiedzy. W tym celu możliwy będzie np. zakup sprzętu komputerowego, fachowej literatury,  opłacenie udziału w zajęciach pozaszkolnych, kursach językowych oraz korzystania z Internetu.

Łączna kwota wypłaconego stypendium dla jednego ucznia wyniesie 5 314,00 zł – stypendium przyznane będzie na okres 10 miesięcy tj. 531,40 zł miesięcznie.

 

Tytuł projektu: Mazowiecki program stypendialny dla uczniów szczególnie uzdolnionych – najlepsza inwestycja w człowieka

Beneficjent: Województwo Mazowieckie poprzez Departament Edukacji Publicznej i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie

Całkowita wartość projektu: 5 558 975,40 zł

Kwota dofinansowania: 5 281 026,63 zł

Działanie: 10.1 Kształcenie i rozwój dzieci i młodzieży, Poddziałanie: 10.1.3 Programy stypendialne

 

 

 

O Funduszach Europejskich dla Mazowsza

Mazowsze ma do dyspozycji ponad 8 mld zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 skierowane głównie do samorządów, przedsiębiorców, sektora naukowego i pozarządowego. Szczegółowe informacje o możliwościach pozyskania unijnego dofinansowania dostępne są na stronie www.funduszedlamazowsza.eu w zakładce Zobacz ogłoszenia i wyniki naborów wniosków. Za  ogłaszanie konkursów o dotacje odpowiada Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych oraz Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie. Za zarządzanie pożyczkami odpowiada Europejski Bank Inwestycyjny oraz Bank Gospodarstwa Krajowego.

 

Gdzie szukać informacji o konkursach o unijne dofinansowanie?

  • Zapraszamy do kontaktu z ekspertami Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich na Mazowszu. Z uwagi na zagrożenie epidemiczne tymczasowo zawieszone zostały usługi bezpośrednie. Osoby zainteresowane zdobyciem informacji o aktualnych i planowanych konkursach zachęcamy do korzystania z konsultacji telefonicznych oraz e-mailowych. Informacje o godzinach pracy Punktów oraz dane kontaktowe znajdują się w zakładce Punkty informacyjne.
  • Zachęcamy do monitorowania na bieżąco aktualizowanych informacji na stronie funduszedlamazowsza.eu oraz na naszych profilach w serwisach społecznościowychFacebook i Twitter. Jesteśmy również dostępni na portalach LinkedIn, YouTube oraz Instagram.
  • Zapraszamy do zapisania się do newslettera funduszy europejskich dla Mazowsza (m.in. najważniejsze informacje o konkursach i dofinansowanych projektach), a także do systemu powiadomień o aktualnych naborach.
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś
Pomóż nam poprawić nasz serwis

Wydatek współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 oraz ze środków budżetu województwa mazowieckiego.

2023 © Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych