Przejdź do menu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Kliknij, aby wrócić na stronę główną Strona Samorządu Województwa Mazowieckiego - Przejdź na stronę Serwis Serwisu Komisji Europejskiej - Przejdź na stronę
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Nasza podróż po Mazowszu ze Strefą gry o M. nadal trwa. W ubiegłą niedzielę dotarliśmy do Ostrołęki na Piknik Rodzinny. To już czwarta impreza plenerowa, w której braliśmy udział. Wspólna edukacja w obszarze Funduszy Europejskich trwała do późnych godzin wieczornych. Nasze stoisko po raz kolejny cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem. Z atrakcji w Strefie gry o M. skorzystało ponad 1700 osób.

Strefę Gry o M. odwiedzili głównie przedsiębiorcy, przedstawiciele fundacji, samorządów, ale także rodziny z dziećmi. Pytania dotyczyły sposobu pozyskania środków na rozwój firmy, na realizację projektów, a także dotyczyły konkursów jakie odbędą się w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego. Konsultanci z Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich z Ostrołęki i z Oddziału Wojewódzkiego Urzędu Pracy udzielali dokładnych informacji o Funduszach Europejskich, sposobach pozyskiwania dotacji unijnych oraz o aktualnych i planowanych konkursach w naszym województwie. Była to interesująca dawka wiedzy o funduszach na Mazowszu.

Bardzo wiele osób poznało od strony praktycznej fundusze grając w grę planszową Mazopolis. Rozgrywki toczyły się zarówno przy stolikach jak i na wielkoformatowej grze na powietrzu. Konkursy i quizy dotyczące Unii Europejskiej skupiały wokół siebie rzesze osób chętnych do zabawy. Najlepsi zawodnicy wygrywali grę Mazopolis, a pozostali uczestnicy otrzymywali drobne upominki.

W Strefie gry o M. wielu uczestników konsultowało się z ratownikiem medycznym jak w różnych sytuacjach udzielać pierwszej pomocy. Dzieci natomiast w tym czasie bawiły się pod okiem animatorów w kąciku zabaw.

Następnym przystankiem Strefy gry o M. będzie Gołotczyzna, miejscowość leżąca w okolicach Ciechanowa. Zapraszamy już 24 września na odbywającą się tam imprezę plenerową VIII Zajazd Szlachecki.

Więcej informacji o dotacjach unijnych na stronie www.funduszedlamazowsza.eu.

Kontakt do organizatora Strefy gry o M.:

Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych

Wydział Informacji i Szkoleń Beneficjentów

tel. 22 542 23 45, 22 542 25 30

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś
Pomóż nam poprawić nasz serwis

Wydatek współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 oraz ze środków budżetu województwa mazowieckiego.

2023 © Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych