Przejdź do menu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Kliknij, aby wrócić na stronę główną Strona Samorządu Województwa Mazowieckiego - Przejdź na stronę Serwis Serwisu Komisji Europejskiej - Przejdź na stronę
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Już po raz osiemnasty uczniowie szkół ponadpodstawowych mają szansę wziąć udział w ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy o Unii Europejskiej pn. „Gwiezdny Krąg”. Organizatorami konkursu są: Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce, Biuro Parlamentu Europejskiego w Polsce oraz Stowarzyszenie „Słupski Instytut ds. Młodzieży” w partnerstwie z ekspertami Team Europe oraz punktami informacyjnymi Europe Direct. Laureaci i finaliści  otrzymają maksymalną liczbę punktów na wybranych kierunkach studiów, a także zyskają możliwość skorzystania z płatnego stażu bądź wyjazdu studyjnego do Parlamentu Europejskiego. Na zwycięzców czekają również nagrody rzeczowe. Poznaj szczegóły i spróbuj swoich sił w nadchodzącej XVIII Olimpiadzie Wiedzy o Unii Europejskiej!

 

Hasło – Olimpiada Gwiezdny Krąg, w lewym dolnym rogu flaga Unii Europejskiej

 

Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Unii Europejskiej „Gwiezdny Krąg”

Ogólnopolska Olimpiada „Gwiezdny Krąg” to projekt realizowany od 2004 rok. Jego celem jest popularyzowanie wiedzy o Unii Europejskiej, a zwłaszcza o systemu instytucjonalnym Unii, prawach i wartościach europejskich oraz ogólnej wiedzy o państwach członkowskich UE. Olimpiada Wiedzy o Unii Europejskiej skierowana jest do uczniów szkół ponadpodstawowych z całego kraju: liceów ogólnokształcących, liceów profilowanych, a także techników i liceów uzupełniających oraz do uczniów szkół branżowych. Olimpiada „Gwiezdny Krąg” to niesamowita szansa dla młodych ludzi, dzięki której mają okazję nie tylko poszerzyć swoją wiedzę na temat funkcjonowania Unii Europejskiej, ale także nawiązać nowe kontakty i zdobyć pierwsze doświadczenia zawodowe.

 

Jak wziąć udział?

By uczeń mógł wziąć udział w Olimpiadzie, szkoła, do której uczęszcza, powinna wysłać wypełniony formularz zgłoszeniowy na adres: kontakt@gwiezdnykrag.pl. Termin przyjmowania zgłoszeń upływa 7 marca 2023 roku.  Pierwsza tura Olimpiady odbędzie się już 14 marca br.

 

Jakie nagrody czekają na finalistów?

Laureaci i finaliści Olimpiady otrzymają maksymalną liczbę punktów w postepowaniu rekrutacyjnym na wybrane kierunki studiów na Uniwersytecie Warszawskim oraz na Uniwersytecie Szczecińskim. Ponadto na zwycięzców czeka płatny staż w Parlamencie Europejskim, wyjazd studyjny do Parlamentu Europejskiego oraz nagrody rzeczowe.

 

Więcej informacji na stronie: http://gwiezdnykrag.pl/

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś
Pomóż nam poprawić nasz serwis

Wydatek współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 oraz ze środków budżetu województwa mazowieckiego.

2023 © Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych