Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Zrewitalizowane zabytki, przebudowane drogi, ścieżki rowerowe, odnowione przestrzenie miejskie, obiekty kultury, lepiej wyposażone szpitale – to tylko niektóre efekty Funduszy Europejskich na Mazowszu. Pozytywne zmiany widać w każdym subregionie. Które z nich mają szansę na wygraną w plebiscycie „#eFEktUE – nominacje do konkursu Lider Zmian 2023”? O tym zdecydują mieszkańcy podczas internetowego głosowania na aż 47 projektów dofinansowanych ze środków programu regionalnego. Do 31 października potrwa głosowanie przez stronę www.liderzmian.eu. Zapraszamy!

 

Przez cały październik mieszkańcy Mazowsza mogą głosować na wybrane projekty infrastrukturalne, społeczne, naukowe, a także biznesowe dofinansowane z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020. Głosowanie odbywa się w ramach plebiscytu „#eFEktUE – nominacje do konkursu Lider Zmian 2023” organizowanego przez Mazowiecką Jednostkę Wdrażania Programów Unijnych. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Mazowieckiego oraz Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce.

 

– Program regionalny jest już na zaawansowanym etapie realizacji, a efekty dofinansowanych działań widać w całym województwie. Dlatego zachęcam do głosowania na projekty biorące udział w plebiscycie  – powiedział Adam Struzik Marszałek Województwa Mazowieckiego. Wyniki głosowania poznamy już w listopadzie

 

 Rozstrzygnięcie plebiscytu odbędzie się 25 listopada podczas 11.Forum Rozwoju Mazowsza, które w tym roku wyjątkowo odbędzie się w formule zdalnej – dodaje Mariusz Frankowski Dyrektor MJWPU.

 

Trwa głosowanie na projekty dofinansowane z Unii Europejskiej

Mieszkańcy Mazowsza mogą już głosować na wybrane przez siebie projekty  o zasięgu lokalnym lub regionalnym. Głosowanie przez stronę www.liderzmian.eu potrwa do 31 października do godziny 23:59. Co ważne, każda osoba może oddać raz dziennie jeden głos na projekt w ramach każdego z subregionów.

Jakie projekty biorą udział w plebiscycie?

 • Subregion ciechanowski: odnowiona Wieża Ciśnień z Parkiem Nauki Torus oraz zabytkowa kamienica
  w Ciechanowie, renowacja krypt grobowych w kościele i zabytkowych nagrobków na cmentarzu
  w Opinogórze, aranżacja ekspozycji w Oranżerii Muzeum Romantyzmu w Opinogórze, termomodernizacja budynków publicznych Gminy Miasta Płońsk, rewitalizacja zniszczonych kamienic w centrum Płońska, odnawialne źródła energii w Gminie Lubowidz.
 • Subregion ostrołęcki: odnawiane źródła energii na terenie Gminy Myszyniec, rozbudowana droga powiatowa nr 4403 na terenie gminy Goworowo, odnowa zabytkowego Parku im. Karola Ferdynanda Wazy w Wyszkowie oraz Obelisku Wazów, rozwój zrównoważonej multimodalnej mobilności miejskiej w Wyszkowie, Centrum Aktywizacji Biznesu w powiecie przasnyskim, wsparcie osób zagrożonych wykluczeniem społecznym w subregionie ostrołęckim, Usługi opiekuńcze na terenie miasta Ostrów Mazowiecka, przebudowa droga wojewódzka nr 627 w odcinku ul. Ostrowskiej i ul. Słowackiego na terenie Ostrołęki, odnawialne źródła energii w gminie Ostrów Mazowiecka.
 • Subregion płocki: rewitalizacja nadbrzeża wiślanego w Płocku, rozwój systemu zrównoważonej mobilności miejskiej w Płocku.
 • Subregion radomski: Odnowiony teren nad zalewem i rzeką Korzeniówką oraz modernizacja kina „Górnik” w Szydłowcu, modernizacja ośrodka nad Stawem Górnym w Pionkach, rozbudowa i doposażenie w sprzęt medyczny Szpitala w Iłży, przebudowa zabytkowego kina „Świt” w Zwoleniu.
 • Subregion siedlecki: rozbudowa budynku Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Pilawie, remont bloków komunalnych w Łosicach, rewitalizacja przestrzeni miejskich w Łosiach, termomodernizacja budynków
  w Węgrowie.
 • Warszawa: remont Pałacyku Koelichenów w dzielnicy Włochy i nowe Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej na Targówku, Multidyscyplinarne Centrum Badawcze Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, nowe pociągi osobowe Kolei Mazowieckich, 20 nowych tras rowerowych, Mazowieckie Centrum Badawczo-Rozwojowe Diagnostyki Matki i Dziecka, innowacyjna edukacja w szkołach na Targówku, aktywizacja społeczno-zawodowa mieszkańców dzielnicy Praga Południe, a także projekty przedsiębiorstw – głowica do klasyfikacji danych hiperspektralnych w czasie rzeczywistym metodą przyrostowego uczenia (AVICON), centrum badawczo-rozwojowe i opracowanie innowacyjnych i inteligentnych mebli miejskich (Enovio), tarcza przeciw botom i trollom internetowym (EDGE NPD).
 •  Subregion Warszawski wschodni: termomodernizacja szkół w gminie Wiązowna, Centrum informacyjno-wdrożeniowe przemysłowych technik radiacyjnych CentriX (Narodowe Centrum Badań Jądrowych), ścieżki rowerowe w gminie Jabłonna, 45 km tras rowerowych w Gminie Wiązowna, Otwocku, Sulejówku, Gminie Karczew i Gminie Halinów, prace renowacyjne w piwnicach oraz w parku Pałacu Łuszczewskich w Woli Rasztowskiej w Gminie Klembów, a także projekt firmy AWAS-Serwis dotyczący innowacyjnej usługi odwadniania osadów z urządzeń kanalizacyjnych.
 • Subregion Warszawski zachodni: termomodernizacja budynków użyteczności publicznej w gminie Ożarów Mazowiecki, ścieżki rowerowe w gminie Nadarzyn, parking „Parkuj i Jedź” w gminie Nadarzyn, termomodernizacja obiektów użyteczności publicznej w powiecie warszawskim zachodnim, a także projekt firmy AMARGO polegający na wykorzystaniu zaplecza badawczego na potrzeby opracowania innowacji produktowej.
 • Subregion Żyrardowski: rewitalizacja Centrum osady fabrycznej w Żyrardowie.

Zapraszamy do udziału w głosowaniu!

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś