Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Zapewnienie dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami jest ważnym celem realizowanych projektów, współfinansowanych ze środków europejskich. Ważne jest, aby osoby z niepełnosprawnościami mogły bez barier korzystać z życia społecznego, kulturalnego czy edukacyjnego.

Fundacja Integracja na zlecenie Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej opracowała materiał informacyjny pt. „Katalog przykładów zastosowania Standardów Dostępności”. Publikacja przedstawia zrealizowane inwestycje, ciekawe rozwiązania, które ułatwiają codzienne życie ludziom ze szczególnymi potrzebami, np.

  • parterowa zabudowa ułatwiająca poruszanie się po budynkach,
  • w przedszkolu integracyjnym usprawnienia dla dzieci z niepełnosprawnością wzroku – plan tyflograficzny, informacje w alfabecie Braille’a, ścieżki dotykowe,
  • sala sensoryczna w szkole podstawowej, w której znajduje się sprzęt służący m.in. ćwiczeniu koordynacji wzrokowo ruchowej, równowagi, dotyku, orientacji przestrzennej, sprawności fizycznej.

 

Zachęcamy do zapoznania się  z dobrymi praktykami opisanymi w katalogu. Znajdują się tam przykłady zastosowania Standardów wraz z opisami i ilustracjami, pokazującymi jak zapewniać dostępność w rożnych budynkach i miejscach.

 

Materiał można znaleźć na stronie internetowej Programu Dostępność Plus.

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś