Przejdź do menu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Kliknij, aby wrócić na stronę główną Strona Samorządu Województwa Mazowieckiego - Przejdź na stronę Serwis Serwisu Komisji Europejskiej - Przejdź na stronę
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Bank Gospodarstwa Krajowego we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego uruchomił Mazowiecką Pożyczkę Płynnościową dla mikro, małych i średnich firm mierzących się z problemami w związku z epidemią COVID-19. Fundusze europejskie na ten cel pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

 

 

Wsparcie może pomóc przedsiębiorcom w utrzymaniu płynności finansowej firmy i zabezpieczyć jej bieżące potrzeby, uregulować zaległe zobowiązania i rachunki. Firma może ubiegać się o wsparcie w wysokości nawet do 500 tys. zł. Z pożyczki przedsiębiorcy sfinansują:

  • wynagrodzenia pracowników (w tym także składowe należne ZUS, US),
  • opłaty za czynsz lub najem lokalu,
  • zakup potrzebnego towaru,  
  • spłatę zobowiązań handlowych
  • wydatki niezbędne do zapewnienia ciągłości firmy i nieopłacone na dzień 1 lutego 2020 r.
  • spłatę bieżących rat pożyczkowych, kredytowych, leasingowych (które nie pochodzą ze środków unijnych, pomocy krajowej lub zagranicznej).

Przedsiębiorca nie ma obowiązku wnoszenia wkładu własnego, a na spłatę zobowiązań ma aż 5 lat.

Pożyczek udzielają instytucje finansujące współpracujące z Bankiem Gospodarstwa Krajowego. Więcej informacji o pożyczce oraz lista instytucji znajdują się tutaj.

O Funduszach Europejskich dla Mazowsza

Mazowsze ma do dyspozycji ponad 8 mld zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 skierowane głównie do samorządów, przedsiębiorców, sektora naukowego i pozarządowego. Szczegółowe informacje o możliwościach pozyskania unijnego dofinansowania dostępne są na stronie www.funduszedlamazowsza.eu w zakładce Zobacz ogłoszenia i wyniki naborów wniosków. Za  ogłaszanie konkursów o dotacje odpowiada Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych oraz Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie. Za zarządzanie pożyczkami odpowiada Europejski Bank Inwestycyjny oraz Bank Gospodarstwa Krajowego.

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś
Pomóż nam poprawić nasz serwis

Wydatek współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 oraz ze środków budżetu województwa mazowieckiego.

2023 © Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych