Przejdź do menu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Kliknij, aby wrócić na stronę główną Strona Samorządu Województwa Mazowieckiego - Przejdź na stronę Serwis Serwisu Komisji Europejskiej - Przejdź na stronę
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Zapraszamy do udziału w bezpłatnych webinariach poświęconych standardom dostępności organizowanych przez Spółdzielnię Socjalną „FADO” zajmującą się problemem wykluczenia informacyjnego i cyfrowego osób z niepełnosprawnościami. Webinaria odbędą się 7 i 11 grudnia. W każdym webinarium może uczestniczyć do 50 osób.

 

Spotkanie o standardzie cyfrowym, 7 grudnia w godzinach 10.00-11.30

 • Prowadzący: Bartosz Stępień Prezes Spółdzielni Socjalnej „FADO”
 • Opis webinarium: Podczas spotkania dowiedzą się Państwo o standardzie cyfrowym, który obejmuje działania z zakresu przystosowania m.in. stron internetowych, aplikacji mobilnych, dokumentów elektronicznych, multimediów, a nawet sprzętu informatycznego.
 • Webinarium dostępne będzie na stronie: https://spoldzielniafado.clickmeeting.com/spotkanie-o-standardzie-cyfrowym (hasło: SpoldzielniaFado).

 

Spotkanie o standardzie architektonicznym, 7 grudnia w godzinach 12.00-13.30

 • Prowadzący: Bartosz Stępień Prezes Spółdzielni Socjalnej „FADO”
 • Opis webinarium: Podczas spotkania dowiedzą się Państwo m.in. o stanowiskach postojowych, zastosowaniu domofonu, pętlach indukcyjnych dla głuchych, wymaganiach ochrony przeciwpożarowej, czy planach tyflograficznych, które powinny znajdować się wewnątrz obiektu.
 • Webinarium dostępne będzie na stronie: https://spoldzielniafado.clickmeeting.com/spotkanie-o-standardzie-architektonicznym (hasło: SpoldzielniaFado).

 

Spotkanie o standardzie transportowym, 7 grudnia w godzinach 14.00-15.30

 • Prowadzący: Bartosz Stępień Prezes Spółdzielni Socjalnej „FADO”
 • Opis webinarium: Podczas spotkania dowiedzą się Państwo m.in. dlaczego jedna ściana windy powinna być lustrem, a także jakie znaczenie mają dźwięki wydawane przez sygnalizację świetlną. Poruszone zostaną zagadnienia dotyczące parkingów, infrastruktury komunikacji publicznej czy taboru miejskiego i kolejowego.
 • Webinarium dostępne będzie na stronie: https://spoldzielniafado.clickmeeting.com/spotkanie-o-standardzie-transportowym (hasło: SpoldzielniaFado).

 

Spotkanie o standardzie informacyjno-promocyjnym, 11 grudnia w godzinach 10.00-11.30

 

Spotkanie o standardzie edukacyjnym, 11 grudnia w godzinach 12.00-13.30

 • Prowadzący: Piotr Kowalski Członek Zarządu Spółdzielni Socjalnej „FADO”
 • Opis webinarium: Dla osiągnięcia środowiska sprzyjającego włączeniu osób z niepełnosprawnościami uwzględnia się takie aspekty jak dostępność, przestrzeń, świadomość sensoryczną czy też wspieranie nauki. Podczas spotkania dowiedzą się Państwo m.in. o tym jak ważna jest sala integracji sensorycznej w rozwoju dzieci z niepełnosprawnościami, a także jakie znaczenie ma doskonalenie umiejętności i kompetencji nauczycieli pracujących z takimi dziećmi. Więcej informacji o tematyce spotkania można uzyskać z krótkiej animacji: https://www.youtube.com/watch?v=pANiKcvrUSg.
 • Webinarium dostępne będzie na stronie: https://spoldzielniafado.clickmeeting.com/spotkanie-o-standardzie-edukacyjnym (hasło: SpoldzielniaFado).

 

Spotkanie o standardzie szkoleniowym, 11 grudnia w godzinach 14.00-15.30

 

Zapraszamy do udziału!

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś
Pomóż nam poprawić nasz serwis

Wydatek współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 oraz ze środków budżetu województwa mazowieckiego.

2022 © Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych