Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Kliknij, aby wrócić na stronę główną Strona Samorządu Województwa Mazowieckiego - Przejdź na stronę Serwis Serwisu Komisji Europejskiej - Przejdź na stronę
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Zapraszamy do udziału w bezpłatnych webinariach poświęconych standardom dostępności organizowanych przez Spółdzielnię Socjalną „FADO” zajmującą się problemem wykluczenia informacyjnego i cyfrowego osób z niepełnosprawnościami. Webinaria odbędą się 7 i 11 grudnia. W każdym webinarium może uczestniczyć do 50 osób.

 

Spotkanie o standardzie cyfrowym, 7 grudnia w godzinach 10.00-11.30

 • Prowadzący: Bartosz Stępień Prezes Spółdzielni Socjalnej „FADO”
 • Opis webinarium: Podczas spotkania dowiedzą się Państwo o standardzie cyfrowym, który obejmuje działania z zakresu przystosowania m.in. stron internetowych, aplikacji mobilnych, dokumentów elektronicznych, multimediów, a nawet sprzętu informatycznego.
 • Webinarium dostępne będzie na stronie: https://spoldzielniafado.clickmeeting.com/spotkanie-o-standardzie-cyfrowym (hasło: SpoldzielniaFado).

 

Spotkanie o standardzie architektonicznym, 7 grudnia w godzinach 12.00-13.30

 • Prowadzący: Bartosz Stępień Prezes Spółdzielni Socjalnej „FADO”
 • Opis webinarium: Podczas spotkania dowiedzą się Państwo m.in. o stanowiskach postojowych, zastosowaniu domofonu, pętlach indukcyjnych dla głuchych, wymaganiach ochrony przeciwpożarowej, czy planach tyflograficznych, które powinny znajdować się wewnątrz obiektu.
 • Webinarium dostępne będzie na stronie: https://spoldzielniafado.clickmeeting.com/spotkanie-o-standardzie-architektonicznym (hasło: SpoldzielniaFado).

 

Spotkanie o standardzie transportowym, 7 grudnia w godzinach 14.00-15.30

 • Prowadzący: Bartosz Stępień Prezes Spółdzielni Socjalnej „FADO”
 • Opis webinarium: Podczas spotkania dowiedzą się Państwo m.in. dlaczego jedna ściana windy powinna być lustrem, a także jakie znaczenie mają dźwięki wydawane przez sygnalizację świetlną. Poruszone zostaną zagadnienia dotyczące parkingów, infrastruktury komunikacji publicznej czy taboru miejskiego i kolejowego.
 • Webinarium dostępne będzie na stronie: https://spoldzielniafado.clickmeeting.com/spotkanie-o-standardzie-transportowym (hasło: SpoldzielniaFado).

 

Spotkanie o standardzie informacyjno-promocyjnym, 11 grudnia w godzinach 10.00-11.30

 

Spotkanie o standardzie edukacyjnym, 11 grudnia w godzinach 12.00-13.30

 • Prowadzący: Piotr Kowalski Członek Zarządu Spółdzielni Socjalnej „FADO”
 • Opis webinarium: Dla osiągnięcia środowiska sprzyjającego włączeniu osób z niepełnosprawnościami uwzględnia się takie aspekty jak dostępność, przestrzeń, świadomość sensoryczną czy też wspieranie nauki. Podczas spotkania dowiedzą się Państwo m.in. o tym jak ważna jest sala integracji sensorycznej w rozwoju dzieci z niepełnosprawnościami, a także jakie znaczenie ma doskonalenie umiejętności i kompetencji nauczycieli pracujących z takimi dziećmi. Więcej informacji o tematyce spotkania można uzyskać z krótkiej animacji: https://www.youtube.com/watch?v=pANiKcvrUSg.
 • Webinarium dostępne będzie na stronie: https://spoldzielniafado.clickmeeting.com/spotkanie-o-standardzie-edukacyjnym (hasło: SpoldzielniaFado).

 

Spotkanie o standardzie szkoleniowym, 11 grudnia w godzinach 14.00-15.30

 

Zapraszamy do udziału!

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś
Pomóż nam poprawić nasz serwis

Wydatek współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 oraz ze środków budżetu województwa mazowieckiego.

2020 © Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych