Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

#EUCultureFromHome – kultura z domu to kolejna inicjatywa, zachęcająca mieszkańców Unii Europejskiej do korzystania ze skarbów kultury online. Muzea, teatry, dzielnicowe domy kultury, filharmonie, a także artyści – wszyscy otwierają się na  sztukę w Internecie. Europejska kultura jest tak bogata i różnorodna, że każdy znajdzie czas dla siebie.

 

 

Skarby kultury to dedykowana platforma internetowa, która przedstawia miejsca kulturalne i kreatywne w europejskich miastach. Ten szeroki wybór inicjatyw i wydarzeń online dostępny jest pod adresem: https://culturalgems.jrc.ec.europa.eu/eu-culture-from-home

Czas pandemii jeszcze się nie skończył, dystans społeczny ogranicza naszą możliwość odwiedzania i zachwycania się dziedzictwem kulturowym europejskich miast. Dlatego właśnie powstała inicjatywa #EUCultureFromHome, aby  nie wychodząc z domu, zaplanować wirtualną podróż i być w samym środku perełek kultury i sztuki.

 

Kultura w wirtualnym świecie

Miejsca oraz wydarzenia kulturalne gromadzone są na mapach europejskich miast, np. Royal Opera House w Londynie, Muzeum Van Gogha w Amsterdamie czy Teatr Torlonia w Rzymie. Czy chciałbyś posłuchać koncertu rockowego? Wolisz operę czy jazz? Chcesz odwiedzić kolekcję muzeów w innym kraju?

 

Zostań Ambasadorem Kultury

Nie zapomnij: skarby kulturowe to mapa współpracy! Warto podzielić się na platformie ciekawymi inicjatywami online, które znasz. Pozwól innym ludziom cieszyć się kulturą Twojego miasta i rozpowszechniać je. Zostań Ambasadorem swojego miasta! To jest łatwe!

Gorąco zachęcamy również naszych Beneficjentów do przedstawiania i promowania miejsc kulturalnych oraz kreatywnych, dofinansowanych z funduszy europejskich. Na Mazowszu nie brakuje przecież takich miejsc.

 

Jak to zrobić?

  1. Zaloguj się: aby dodać nowe miejsca potrzebny jest tylko pseudonim i adres poczty internetowej.
  2. Umieść swoją inicjatywę na mapie: możesz dodać nowe miejsce kulturowe lub zmodyfikować istniejące (w przypadku nowych miejsc pamiętaj o przypisaniu „EUCultureFromHome” jako kategorii).
  3. Wpisz swój opis: powiedz dwa słowa z własnej inicjatywy lub po prostu wstaw tytuł i link internetowy, ale pamiętaj, aby napisać „EUCultureFromHome” na początku opisu.
  4. Podziel się swoją inicjatywą w mediach społecznościowych: poinformuj swoją społeczność, gdzie znaleźć internetowe i kulturalne inicjatywy online.

5.  Zbieraj punkty i zostań Ambasadorem Kultury. Pozwól innym ludziom cieszyć się kulturą Twojego miasta i rozpowszechniać informacje. Każde miasto ma swoje atrakcje.

Więcej informacji znajduje się na stronie: https://culturalgems.jrc.ec.europa.eu/eu-culture-from-home

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś