Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Kliknij, aby wrócić na stronę główną Strona Samorządu Województwa Mazowieckiego - Przejdź na stronę Serwis Serwisu Komisji Europejskiej - Przejdź na stronę
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

#EUCultureFromHome – kultura z domu to kolejna inicjatywa, zachęcająca mieszkańców Unii Europejskiej do korzystania ze skarbów kultury online. Muzea, teatry, dzielnicowe domy kultury, filharmonie, a także artyści – wszyscy otwierają się na  sztukę w Internecie. Europejska kultura jest tak bogata i różnorodna, że każdy znajdzie czas dla siebie.

 

 

Skarby kultury to dedykowana platforma internetowa, która przedstawia miejsca kulturalne i kreatywne w europejskich miastach. Ten szeroki wybór inicjatyw i wydarzeń online dostępny jest pod adresem: https://culturalgems.jrc.ec.europa.eu/eu-culture-from-home

Czas pandemii jeszcze się nie skończył, dystans społeczny ogranicza naszą możliwość odwiedzania i zachwycania się dziedzictwem kulturowym europejskich miast. Dlatego właśnie powstała inicjatywa #EUCultureFromHome, aby  nie wychodząc z domu, zaplanować wirtualną podróż i być w samym środku perełek kultury i sztuki.

 

Kultura w wirtualnym świecie

Miejsca oraz wydarzenia kulturalne gromadzone są na mapach europejskich miast, np. Royal Opera House w Londynie, Muzeum Van Gogha w Amsterdamie czy Teatr Torlonia w Rzymie. Czy chciałbyś posłuchać koncertu rockowego? Wolisz operę czy jazz? Chcesz odwiedzić kolekcję muzeów w innym kraju?

 

Zostań Ambasadorem Kultury

Nie zapomnij: skarby kulturowe to mapa współpracy! Warto podzielić się na platformie ciekawymi inicjatywami online, które znasz. Pozwól innym ludziom cieszyć się kulturą Twojego miasta i rozpowszechniać je. Zostań Ambasadorem swojego miasta! To jest łatwe!

Gorąco zachęcamy również naszych Beneficjentów do przedstawiania i promowania miejsc kulturalnych oraz kreatywnych, dofinansowanych z funduszy europejskich. Na Mazowszu nie brakuje przecież takich miejsc.

 

Jak to zrobić?

  1. Zaloguj się: aby dodać nowe miejsca potrzebny jest tylko pseudonim i adres poczty internetowej.
  2. Umieść swoją inicjatywę na mapie: możesz dodać nowe miejsce kulturowe lub zmodyfikować istniejące (w przypadku nowych miejsc pamiętaj o przypisaniu „EUCultureFromHome” jako kategorii).
  3. Wpisz swój opis: powiedz dwa słowa z własnej inicjatywy lub po prostu wstaw tytuł i link internetowy, ale pamiętaj, aby napisać „EUCultureFromHome” na początku opisu.
  4. Podziel się swoją inicjatywą w mediach społecznościowych: poinformuj swoją społeczność, gdzie znaleźć internetowe i kulturalne inicjatywy online.

5.  Zbieraj punkty i zostań Ambasadorem Kultury. Pozwól innym ludziom cieszyć się kulturą Twojego miasta i rozpowszechniać informacje. Każde miasto ma swoje atrakcje.

Więcej informacji znajduje się na stronie: https://culturalgems.jrc.ec.europa.eu/eu-culture-from-home

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś
Pomóż nam poprawić nasz serwis

Wydatek współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 oraz ze środków budżetu województwa mazowieckiego.

2020 © Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych