Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Kliknij, aby wrócić na stronę główną Strona Samorządu Województwa Mazowieckiego - Przejdź na stronę Serwis Serwisu Komisji Europejskiej - Przejdź na stronę
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Jeszcze tylko do 5 grudnia przedsiębiorcy mają czas na składanie wniosków o unijne dofinansowanie tworzenia lub rozwoju firmowego zaplecza badawczego. Pula środków na ten cel wyniesie ponad 25 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

 

Zdolność do opracowywania coraz lepszych produktów wpływa na przewagę konkurencyjną firmy na rynku. Dlatego fundusze europejskie z programu regionalnego wspierają firmy w tworzeniu oraz rozwoju zaplecza badawczego. Konkurs ogłoszony przez Mazowiecką Jednostkę Wdrażania Programów Unijnych potrwa do 5 grudnia.

Przedsiębiorcy i powiązania kooperacyjne mogą liczyć na wsparcie w wysokości od 200 tys. zł do nawet 10 mln zł. Co ważne, już na etapie składania wniosku wymagamy przedstawienia agendy badawczej pokazującej w jaki sposób zostanie wykorzystana infrastruktura badawcza  – powiedział Mariusz Frankowski Dyrektor MJWPU.

Na co dofinansowanie?

Przedsiębiorcy przeznaczą fundusze europejskie na inwestycje w aparaturę, sprzęt i technologie potrzebne
do prowadzenia prac badawczo-rozwojowych nad innowacjami produktowymi lub procesowymi. Możliwa będzie adaptacja pomieszczeń do tworzenia i rozwoju działów badań i rozwoju, laboratoriów lub centrów B+R. Dofinansowanie obejmie także koszty m.in. zakupu wiedzy technicznej i patentów, czy opracowania agendy badawczej. Ważne jest, aby planowane prace wspierały realizację celów badawczych określonych dla priorytetowych kierunków badań w ramach inteligentnej specjalizacji Mazowsza.

Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem konkursu z Działania 1.2 Działalność badawczo – rozwojowa przedsiębiorstw, typ projektów: Tworzenie lub rozwój zaplecza badawczo-rozwojowego.

 

O RPO WM

Mazowsze ma do dyspozycji ponad 8 mld zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 skierowane głównie do samorządów, przedsiębiorców, sektora naukowego i pozarządowego. Szczegółowe informacje o możliwościach pozyskania unijnego dofinansowania dostępne są na stronie www.funduszedlamazowsza.eu w zakładce Zobacz ogłoszenia i wyniki naborów wniosków. Za  ogłaszanie konkursów odpowiada Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych oraz Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie.

Gdzie szukać informacji?

Zapraszamy do kontaktu z ekspertami z  Głównego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich zlokalizowanego w siedzibie MJWPU w Warszawie lub jednego z Lokalnych Punktów Informacyjnych w Siedlcach, Płocku, Ciechanowie, Radomiu i Ostrołęce.

Zachęcamy do zapisania się do newslettera Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 (najważniejsze informacje o konkursach, szkoleniach, spotkaniach informacyjnych, dofinansowanych projektach), a także do systemu powiadomień o aktualnych naborach.

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś
Pomóż nam poprawić nasz serwis

Wydatek współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 oraz ze środków budżetu województwa mazowieckiego.

2020 © Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych