Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Jeszcze tylko do 5 grudnia przedsiębiorcy mają czas na składanie wniosków o unijne dofinansowanie tworzenia lub rozwoju firmowego zaplecza badawczego. Pula środków na ten cel wyniesie ponad 25 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

 

Zdolność do opracowywania coraz lepszych produktów wpływa na przewagę konkurencyjną firmy na rynku. Dlatego fundusze europejskie z programu regionalnego wspierają firmy w tworzeniu oraz rozwoju zaplecza badawczego. Konkurs ogłoszony przez Mazowiecką Jednostkę Wdrażania Programów Unijnych potrwa do 5 grudnia.

Przedsiębiorcy i powiązania kooperacyjne mogą liczyć na wsparcie w wysokości od 200 tys. zł do nawet 10 mln zł. Co ważne, już na etapie składania wniosku wymagamy przedstawienia agendy badawczej pokazującej w jaki sposób zostanie wykorzystana infrastruktura badawcza  – powiedział Mariusz Frankowski Dyrektor MJWPU.

Na co dofinansowanie?

Przedsiębiorcy przeznaczą fundusze europejskie na inwestycje w aparaturę, sprzęt i technologie potrzebne
do prowadzenia prac badawczo-rozwojowych nad innowacjami produktowymi lub procesowymi. Możliwa będzie adaptacja pomieszczeń do tworzenia i rozwoju działów badań i rozwoju, laboratoriów lub centrów B+R. Dofinansowanie obejmie także koszty m.in. zakupu wiedzy technicznej i patentów, czy opracowania agendy badawczej. Ważne jest, aby planowane prace wspierały realizację celów badawczych określonych dla priorytetowych kierunków badań w ramach inteligentnej specjalizacji Mazowsza.

Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem konkursu z Działania 1.2 Działalność badawczo – rozwojowa przedsiębiorstw, typ projektów: Tworzenie lub rozwój zaplecza badawczo-rozwojowego.

 

O RPO WM

Mazowsze ma do dyspozycji ponad 8 mld zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 skierowane głównie do samorządów, przedsiębiorców, sektora naukowego i pozarządowego. Szczegółowe informacje o możliwościach pozyskania unijnego dofinansowania dostępne są na stronie www.funduszedlamazowsza.eu w zakładce Zobacz ogłoszenia i wyniki naborów wniosków. Za  ogłaszanie konkursów odpowiada Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych oraz Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie.

Gdzie szukać informacji?

Zapraszamy do kontaktu z ekspertami z  Głównego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich zlokalizowanego w siedzibie MJWPU w Warszawie lub jednego z Lokalnych Punktów Informacyjnych w Siedlcach, Płocku, Ciechanowie, Radomiu i Ostrołęce.

Zachęcamy do zapisania się do newslettera Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 (najważniejsze informacje o konkursach, szkoleniach, spotkaniach informacyjnych, dofinansowanych projektach), a także do systemu powiadomień o aktualnych naborach.

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś