Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Fundusze europejskie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 wspierają zmniejszanie zanieczyszczenia powietrza. Do 8 maja samorządy, ale też wspólnoty i spółdzielnie mieszkaniowe mogą ubiegać się o dofinansowanie wymiany starych pieców na bardziej efektywne energetycznie i przyjazne dla środowiska. Konkurs ogłosiła Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych.

 

 

Na co dofinansowanie?

Dofinansowanie obejmie wymianę starych kotłów, pieców i innych urządzeń grzewczych wykorzystujących paliwa stałe w domach jednorodzinnych i wielorodzinnych. Fundusze europejskie to także wsparcie w wymianie źródeł ciepła w budynkach użyteczności publicznej. Środki przeznaczone zostaną na zakup kotłów elektrycznych, olejowych, spalających biomasę lub ewentualnie paliwa gazowe. Z dofinansowania wyłączona jest natomiast możliwość instalacji pieców węglowych. Dodatkowo, w ramach projektu można zaplanować m.in.: podłączenie budynku do sieci ciepłowniczej lub chłodniczej, przeprowadzenie termomodernizacji, budowę instalacji odnawialnych źródeł energii, czy wymianę czujników tlenku węgla, co zwiększy bezpieczeństwo mieszkańców.

Dla kogo i ile dofinansowania?

O fundusze europejskie mogą ubiegać się samorządy, ich związki i stowarzyszenia, samorządowe jednostki organizacyjne, spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe, czy TBS-y. Poziom dofinansowania projektów wyniesie do 80 procent. Maksymalne wsparcie to 1,5 mln zł.

Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem konkursu z działania 4.3 Redukcja emisji zanieczyszczeń powietrza – Poddziałanie 4.3.1 Ograniczanie zanieczyszczeń powietrza i rozwój mobilności miejskiej, typ projektów: Ograniczenie „niskiej emisji”, wymiana urządzeń grzewczych.

 

 

O RPO WM

Mazowsze ma do dyspozycji ponad 8 mld zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 skierowane głównie do samorządów, przedsiębiorców, sektora naukowego i pozarządowego. Szczegółowe informacje o możliwościach pozyskania unijnego dofinansowania dostępne są na stronie www.funduszedlamazowsza.eu w zakładce Zobacz ogłoszenia i wyniki naborów wniosków. Za  ogłaszanie konkursów odpowiada Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych oraz Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie. Dotychczas ogłoszono ponad 170 konkursów i naborów pozakonkursowych, a unijne dofinansowanie projektów przekroczyło 6 mld zł.

Gdzie szukać informacji?

Zapraszamy do kontaktu z ekspertami z  Głównego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich zlokalizowanego w siedzibie MJWPU w Warszawie lub jednego z Lokalnych Punktów Informacyjnych w Siedlcach, Płocku, Ciechanowie, Radomiu i Ostrołęce.

Zachęcamy do zapisania się do newslettera Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 (najważniejsze informacje o konkursach, szkoleniach, spotkaniach informacyjnych, dofinansowanych projektach), a także do systemu powiadomień o aktualnych naborach.

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś