Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Opis projektu:

Mazowiecki Szpital Wojewódzki w Siedlcach w ostatnich latach przeszedł dynamiczny rozwój. Pozyskane fundusze europejskie umożliwiły m.in. wyposażenie centrum onkologii w nowoczesny, specjalistyczny sprzęt oraz w aparaturę medyczną, a także w oprogramowanie wspierające pracę lekarzy i całego personelu.

W ramach inwestycji zakupiono m.in.: aparat rentgenowski z ramieniem C, mammograf,  aparaty USG, stół do biopsji, przewoźny aparat RTG, akcelerator wysokoenergetyczny, system planowania leczenia – wyposażenie IT, stacje do konturowania,  system weryfikacji i zarządzania w radioterapii – wyposażenie IT, wyposażenie modelarni, zestaw do unieruchomień, zestaw do kontroli jakości, system bramkowania oddechowego i sercowego, zintegrowany system do brachyterapii HDR, skaner PET-CT, system opisowy dla PET-TK, laboratorium gorące, rezonans magnetyczny  do planowania leczenia, kardiomonitor do pracy w środowisku MR, respirator do pracy w środowisku MR, stację pomp infuzyjnych do współpracy z MR, komorę laminarną do pracy z cytotoksykami, wyposażenie do produkcji leków, sprzęt komputerowy oraz sprzęt zwiększający bezpieczeństwo pracy.

Realizacja projektu przyczyniła się do poprawy dostępności i jakości obsługi pacjentów oraz do polepszenia warunków pracy personale medycznego. Dzięki tym inwestycjom zwiększyła się kompleksowość, efektywność i dostępność wysokiej jakości usług medycznych w zakresie onkologii dla mieszkańców subregionu siedleckiego.

Galeria

Fot. Mazowiecki Szpital Wojewódzki w Siedlcach

Informacje szczegółowe o projekcie:

Beneficjent:

Mazowiecki Szpital Wojewódzki im. św. Jana Pawła II w Siedlcach Sp. z o.o.

Projekt:

Budowa Siedleckiego Ośrodka Onkologii

Regionalny Program Operacyjny Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020

Działanie: 6.1 Infrastruktura ochrony zdrowia

Fundusz:

Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Całkowita wartość projektu: 54 925 422,80 zł

Dofinansowanie: 51 867 123,50 zł

w tym:

Wkład UE: 41 493 698,80 zł

Budżet Państwa: 10 373 424,70 zł

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś