Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

temat   Podpisanie umów na budowę tras rowerowych w południowo-zachodniej części Warszawskiego Obszaru Funkcjonalnego, modernizację (KAMPINOS), odnowę pałacu w Młochowie i starej zabytkowej plebanii w Piasecznie oraz termomodernizację budynku szpitala w Konstancinie-Jeziornej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

miejsce                        Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie, sala na parterze, ul. Jagiellońska 26, Warszawa

 

termin                          10 sierpnia 2021 r. (wtorek), godz. 9:00

uczestnicy                   Adam Struzik – marszałek województwa mazowieckiego

Małgorzata Pachecka – wójt gminy Michałowice

Mirosław Markowski – dyrektor Kampinoskiego Parku Narodowego

Piotr Papaj – prezes zarządu Mazowieckiego Centrum Rehabilitacji STOCER Sp. z o.o.

Jolanta Wiśniewska – członek zarządu Mazowieckiego Centrum Rehabilitacji STOCER Sp. z o.o.

Agata Kołacz – prokurent Mazowieckiego Centrum Rehabilitacji STOCER Sp. z o.o.

Dariusz Zwoliński – wójt gminy Nadarzyn

Magdalena Sieczka – skarbnik gminy Nadarzyn

Daniel Putkiewicz – burmistrz miasta i gminy Piaseczno

 

Decyzją zarządu województwa mazowieckiego do gmin Michałowice, Piaseczno, Nadarzyn oraz Klasztoru Mniszek Klarysek Kapucynek w Przasnyszu, Kampinoskiego Parku Narodowego oraz Mazowieckiego Centrum Rehabilitacji „STOCER” trafi prawie 24 mln zł unijnego wsparcia. We wtorek umowy w tej sprawie podpiszą marszałek Adam Struzik oraz beneficjenci.

 

Dzięki wsparciu z UE  wykonana zostanie termomodernizacja części budynku szpitala w Konstancinie-Jeziornie i powstaną nowe ścieżki rowerowe i pieszo-rowerowe w gminach: Michałowice, Brwinów, Grodzisk Mazowiecki, Nadarzyn oraz w Pruszkowie i Żyrardowie. Już niebawem także w Kampinoskim Parku Narodowym w Granicy przeprowadzona zostanie rewitalizacja zabytkowych obiektów, a stara plebania w Piasecznie przejdzie modernizację. Przebudowany zostanie również zespół pałacowo-parkowy w Młochowie i wykonane zostaną prace remontowo-konserwatorskie w zabytkowym zespole sakralnym Klasztoru Mniszek Klarysek Kapucynek.

 

Projekty otrzymały dofinansowanie w ramach Działania 4.2.Efektywność energetyczna, 4.3. Redukcja zanieczyszczeń redukcji powietrza oraz 5.3. Dziedzictwo kulturowe. Za wdrażanie Funduszy Europejskich odpowiada Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych.

 

Ze względu na epidemię koronawirusa, bardzo prosimy o zachowanie reżimu sanitarnego.

Serdecznie zapraszamy,

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś