Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Przed nami kolejna perspektywa unijna, a więc kolejne możliwości pozyskania funduszy europejskich na działania z których efektów skorzystają mieszkańcy Mazowsza. Jakie projekty otrzymają szansę na dofinansowanie? Wszystko to wynikać będzie  z „Programu Regionalnego: Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021-2027”, którego projekt został zatwierdzony 7 września przez Zarząd Województwa Mazowieckiego. Teraz czas na Twój głos! Do 17 października potrwają konsultacje społeczne projektu programu, do udziału w których serdecznie zapraszamy.

grupa osób analizująca dokument oraz hasło: Ruszają konsultacje społeczne Programu Regionalnego: Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021-2027

Mazowsze otrzyma ponad 2 mld euro w ramach „Programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021-2027”, w skrócie FEM 2021-2027. To ogromne wsparcie w rozwoju województwa. Jaki będzie ostateczny kształt programu? Będzie to zależało również od wyników konsultacji społecznych zorganizowanych przez Zarząd Województwa Mazowieckiego. Konsultacje potrwają do 17 października.

Kto i jak może wziąć udział w konsultacjach?

Do udziału w konsultacjach zapraszamy przedstawicieli samorządów, biznesu, organizacji społecznych, a także wszystkich mieszkańców województwa. Opinie, uwagi i wnioski do projektu programu można zgłaszać na kilka sposobów:

  • elektronicznie – wypełniając formularz dostępny na stronie https://forms.office.com/r/kr4MZ2DWjQ
  • pisemnie – odsyłając wypełniony formularz do zgłaszania uwag (dostępny w formacie word) na adres: Departament Rozwoju Regionalnego  i  Funduszy  Europejskich, Urząd  Marszałkowski  Województwa Mazowieckiego w Warszawie, Al. Solidarności 61, 03-402 Warszawa
  • ustnie – do protokołu prowadzonego przez Departament Rozwoju Regionalnego i Funduszy Europejskich, gdzie został udostępniony do publicznego wglądu projekt programu.

Zapraszamy do aktywnego udziału w konsultacjach!

Materiały do pobrania:

Projekt programu Regionalnego: Fundusze Europejskie dla Mazowsza

Formularz do zgłaszania uwag

O Funduszach Europejskich dla Mazowsza

Mazowsze ma do dyspozycji ponad 8 mld zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 skierowane głównie do samorządów, przedsiębiorców, sektora naukowego i pozarządowego. Szczegółowe informacje o możliwościach pozyskania unijnego dofinansowania dostępne są na stronie www.funduszedlamazowsza.eu w zakładce Zobacz ogłoszenia i wyniki naborów wniosków. Za  ogłaszanie konkursów o dotacje odpowiada Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych oraz Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie. Za zarządzanie pożyczkami odpowiada Europejski Bank Inwestycyjny oraz Bank Gospodarstwa Krajowego.

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś