Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Opis projektu:

„Krzywa Hala” położona przy placu Piłsudskiego 1 w Ciechanowie przeszła generalny remont. Obiekt wybudowany w latach 1942-1943 na planie długiego łagodnego łuku to najbardziej charakterystyczny zabytkowy budynek w ciechanowskiej dzielnicy Bloki.

W ramach projektu prace prowadzone były zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynku. Krzywa Hala zyskała m.in. nową elewację i dach, a pomieszczenia na parterze zostały zaaranżowane do pełnienia nowych funkcji użytkowych. W obiekcie swoją siedzibę mają m.in.: Miejska Biblioteka Publiczna, Klub Integracji, Placówki Wsparcia Dziennego czy Klub Osiedlowy. Najbliższe otoczenie budynku zostało zagospodarowane, wykonano podjazdy dla osób niepełnosprawnych, oświetlenie oraz iluminację arkad.

W ramach projektu zrewitalizowano także plac Piłsudskiego w centrum Ciechanowa. Przebudowane i wymienione zostały nawierzchnie istniejących ścieżek pieszych wraz z obrzeżami. Pojawiły się nowe nasadzenia, oświetlenie parkowe oraz elementy małej architektury. Pomnik marszałka Józefa Piłsudskiego został podświetlony.

Dzięki wsparciu z funduszy europejskich Ciechanów zyskał nowe miejsce spotkań i kolejny punkt na kulturalnej i edukacyjnej mapie miasta.

Galeria

Fot. Gmina Miejska Ciechanów

Informacje szczegółowe o projekcie:

Beneficjent:

Gmina Miejska Ciechanów

Projekt:

Rewitalizacja obszarów zmarginalizowanych przez przywrócenie i nadanie nowych funkcji społeczno- gospodarczych części obszaru dzielnicy ,,BLOKI” w Ciechanowie oraz ożywienie zmarginalizowanego obszaru pasażu im. Marii Konopnickiej w centrum Ciechanowa poprzez przywrócenie wartości historycznych i kulturowych oraz nadanie nowych funkcji społeczno- gospodarczych

Regionalny Program Operacyjny Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020

Działanie: 6.2 Rewitalizacja obszarów zmarginalizowanych

Fundusz:

Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Całkowita wartość projektu: 9 622 897,38 zł

Dofinansowanie: 7 701 682,33 zł

w tym:

Wkład UE: 6 485 627,23 zł

Budżet Państwa: 1 216 055,10 zł

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś