Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Budynek Ochotniczej Straży Pożarnej w miejscowości Małowidz w gminie Jednorożec przejdzie kompleksową termomodernizację. Decyzją zarządu województwa mazowieckiego, projekt otrzyma ponad 181 tys. zł dofinansowania z programu regionalnego na lata 2014-2020. Dzisiaj umowę w tej sprawie podpisali marszałek Adam Struzik oraz wójt gminy Jednorożec Krzysztof Iwulski i skarbnik gminy Magdalena Kucińska. W spotkaniu udział wzięli radni województwa mazowieckiego Konrad Wojnarowski i Mirosław Augustyniak.

Remizę OSP w miejscowości Małowidz w gminie Jednorożec czeka gruntowny remont. Pomogą fundusze europejskie. Zewnętrzne drzwi budynku zostaną wymienione na nowe, stalowe odporne na działanie warunków atmosferycznych. Docieplone zostaną ściany zewnętrzne oraz strop nad parterem. Modernizację przejdą instalacje centralnego ogrzewania oraz elektryczna. Zakupiony zostanie nowy kocioł na gaz, a oświetlenie wymienione na energooszczędne typu LED. Wymienione na nowe będą również źródła oświetlenia i oprawy w budynku oraz osprzęt.

Dzięki termomodernizacji poprawi się nie tylko standard techniczny budynku, obniżone zostaną również koszty związane z jego eksploatacją i konserwacją.

Tytuł projektu: Kompleksowa termomodernizacja budynku remizy OSP w miejscowości Małowidz w gminie Jednorożec

Beneficjent: Gmina Jednorożec

Całkowita wartość projektu: 297 332,56 zł

Kwota dofinansowania z Unii Europejskiej: 181 147,02 zł

Działanie: 4.2 Efektywność energetyczna

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś