Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
WRAZ Z ZAKOŃCZENIEM OKRESU PROGRAMOWANIA RPO WM 2014-2020, TA STRONA PEŁNI FUNKCJĘ ARCHIWALNĄ I
ZAMIESZCZONE NA NIEJ TREŚCI NIE SĄ DALEJ AKTUALIZOWANE. PO AKTUALNE INFORMACJE ZWIĄZANE Z FUNDUSZAMI
EUROPEJSKIMI NA MAZOWSZU ZAPRASZAMY NA https://funduszeuedlamazowsza.eu/
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Znamy finalistów konkursu REGIO STARS AWARDS 2019. Wśród laureatów znalazły się dwa projekty realizowane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020. Obecnie do 9 lipca 2019 r. trwa głosowanie publiczności,  do którego gorąco zachęcamy. Konkurs organizowany jest corocznie przez Komisję Europejską. Poszukiwane są projekty innowacyjne, oryginalne i inspirujące dla innych.

Mamy dobre wiadomości. W konkursie REGIO STARS AWARDS wśród 199 projektów z całej Europy ponad 20 jest realizowanych przez Polaków. W finale znalazły się 2 projekty realizowane w ramach RPO WM 2014-2020. W kategorii „Zwalczanie nierówności i ubóstwa” (Combatting inequalities and poverty) znalazł się projekt Miasta Stołecznego Warszawy „Stwórz dziecku szczęśliwy dom” i projekt partnerski Miasta Stołecznego Warszawy i Warszawskiego Centrum Pomocy Rodzinie „Wsparcie-Aktywizacja-Włączenie”. Gratulujemy naszym beneficjentom.

Głosy można oddawać poprzez klikniecie „like” przy opisie projektu na stronie: https://ec.europa.eu/regional_policy/en/regio-stars-awards/.

Do 9 lipca 2019 r można oddawać głosy. Projekty podzielone są na kategorie, wiec można głosować w każdej z nich oddzielnie (bez limitu). Gorąco zachęcamy do głosowania (podane odnośniki w j. angielskim).

Oto lista kategorii i polskich projektów:

Category 1 – Promoting digital transformation

  • Automated Journalism
  • Driver’s profile
  • WearFits – Virtual Fitting Room

Category 2 – Connecting green, blue and grey

  • The Bobrowisko Nature Enclave

Category 3 – Combatting inequalities and poverty

  • A Step into the Future
  • Create a happy home for your child
  • Good support
  • Integrated Support to Disabled people
  • Poprawa dostępu do usług społecznych
  • Support – Activisation – Inclusion
  • The Teamwork project
  • ZAZ Słoneczne Wzgórze

Category 4 – Building climate-resilient cities

  • Energy-saving care-education facility
  • Gdansk Water Route

Category 5 – Modernising health services

  • BIOCELTIX
  • BIOTTS
  • Breast Unit in Wroclaw, Poland
  • Burns Centre with Plastic Surgery
  • COORDINATION IN ORTHOPAEDICS AND REHABILITATION
  • DA VINCI SURGICAL SYSTEM
  • Implementation of electronic services
  • Małopolska Tele-Angel
  • The Geriatric Care Centre in Sopot

 

Jury konkursu składa się z 15 wysokiej rangi członków akademickich nominowanych przez Komisję. Członkowie pracują w zespołach trzyosobowych (w oparciu o swoją wiedzę w danej kategorii nagród), ale podejmują ostateczną decyzję w sprawie finalistów i zwycięzców razem w grupie. 

Kryteria wyboru finalistów konkursu:

a) Innowacyjny charakter projektu w wybranej kategorii nagród. Projekty nie powinny być „zwykłe”, ale powinny wykazywać nowe podejścia, nowe metody organizacyjne lub opracowywanie nowych (lub znacznie) ulepszonych towarów lub usług.

b) Dobre wyniki i wpływ projektu na jego początkowe cele i wpływy. Projekty powinny wykazać ich wpływ na dany obszar tematyczny i obszar oraz pokazać ich wyniki w stosunku do początkowo ustalonych celów i celów. Projekty, które nie są jeszcze w pełni sfinalizowane, opisują osiągnięte wyniki i oczekiwane skutki, w oparciu o wymierne planowanie na przyszłość.

c) Finansowa trwałość projektu. Projekty powinny wykazać swoją trwałość finansową po zakończeniu okresu (początkowego) okresu realizacji projektu finansowanego przez UE i ich przyszłości jako samodzielnej inicjatywy lub projektu.

d) Możliwość przenoszenia i możliwość powielania projektu w innych regionach. Projekt powinien wykazać, że reprezentuje dobre praktyki w szerszym kontekście (UE) i że zainspirował/zainspirował inne regiony, na przykład w kontekście partnerstw międzyregionalnych lub trwających wymian z innymi projektami w tym samym obszarze tematycznym. Projekt powinien również pokazywać dobre sposoby komunikowania swoich celów i rezultatów.

 

O RPO WM

Mazowsze ma do dyspozycji ponad 8 mld zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 skierowane głównie do samorządów, przedsiębiorców, sektora naukowego i pozarządowego. Szczegółowe informacje o możliwościach pozyskania unijnego dofinansowania dostępne są na stronie www.funduszedlamazowsza.eu w zakładce Zobacz ogłoszenia i wyniki naborów wniosków. Za  ogłaszanie konkursów odpowiada Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych oraz Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie. Dotychczas ogłoszono ponad 170 konkursów i naborów pozakonkursowych, a unijne dofinansowanie projektów przekroczyło 6 mld zł.

Gdzie szukać informacji?

Zapraszamy do kontaktu z ekspertami z  Głównego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich zlokalizowanego w siedzibie MJWPU w Warszawie lub jednego z Lokalnych Punktów Informacyjnych w Siedlcach, Płocku, Ciechanowie, Radomiu i Ostrołęce.

Zachęcamy do zapisania się do newslettera Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 (najważniejsze informacje o konkursach, szkoleniach, spotkaniach informacyjnych, dofinansowanych projektach), a także do systemu powiadomień o aktualnych naborach.

 

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś