Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Opis projektu:

W Gąsawach Plebańskich, na terenie Gminy Jastrząb powstało publiczne przedszkole Baśniowa Kraina. Część budynku po byłej szkole podstawowej została wyremontowana i przystosowana na potrzeby nowego przedszkola, w którym 20 dzieci w wieku 3-4 lata korzysta z edukacji przedszkolnej. Środki unijne przeznaczone zostały na doposażenie placówki w niezbędne wyposażenie przeznaczone do realizacji zajęć edukacyjnych i dodatkowych zajęć specjalistycznych. Dzięki otrzymanemu wsparciu przedszkole zapewnia 9-cio godzinną opiekę dla dzieci, jak również pełne wyżywienie w postaci śniadania, dwudaniowego obiadu i podwieczorka w formie cateringu.

Do placówki zakupiono m.in.: krzesełka przedszkolne, ławki, niezbędne meble, regały na zabawki, szafki do szatni, dywany edukacyjne czy też biurko i krzesło dla nauczyciela. Doposażono także pomieszczenie kuchenne, które będzie przystosowane do wydawania posiłków dla dzieci. Kupiono zmywarko-wyparzarkę, lodówkę, zlewozmywak dwukomorowy, zastawę stołowa dla dzieci, niezbędne szafki, stół i krzesła. Łazienka dla dzieci zyskała nowe umywalki, baterie umywalkowe, zestaw ustępowy, półkę na kubeczki i ręczniki i inne niezbędne akcesoria łazienkowe.

W ramach projektu realizowane były dla maluchów dodatkowe zajęcia specjalistyczne np. język angielski, zajęcia logopedyczne, zajęcia z gimnastyki korekcyjnej oraz zajęcia taneczno-rytmiczne, a także zajęcia z pedagogiem, spotkania rodziców z psychologiem jak również wycieczki i zabawy oraz spotkania rodzinno-integracyjne. Projekt zapewnił również cykliczne szkolenia nauczyciela w celu podniesienia kwalifikacji zawodowych i przygotowania do prowadzenia niestereotypowych i równościowych zajęć.

Realizacja projektu przyczyniła się do wyrównania i zwiększania szans edukacyjnych małych dzieci z gminy Jastrząb w dalszym procesie kształcenia. Maluchy, które wcześniej nie uczęszczały do przedszkola, otrzymały szansę na rozwijanie swoich zdolności i umiejętności. Przedszkole oferuje zajęcia dodatkowe, wspomagające wszechstronny rozwój dzieci, m.in. zajęcia logopedyczne, naukę języka angielskiego i rytmikę.

Galeria

Fot. Gmina Jastrząb

Informacje szczegółowe o projekcie:

Beneficjent:

Gmina Jastrząb

Projekt:

Przedszkole „Baśniowa Kraina”

Regionalny Program Operacyjny Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020

Działanie: 10.1.4 Edukacja przedszkolna 

Fundusz:

Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Całkowita wartość projektu: 240 995,75 zł

Dofinansowanie UE: 192 796,60 zł

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś