Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Jesień to dobry czas na organizację konferencji i podsumowanie  zrealizowanych działań. Już w listopadzie Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego zaprasza na osiem konferencji regionalnych. Podsumujemy 18-lecie funduszy europejskich na Mazowszu oraz pokażemy zmiany, jakie zaszły w regionach. Oddamy też głos beneficjentom, którzy  wypowiedzą się na temat korzyści płynących z członkostwa w Unii Europejskiej.

Grafika przedstawia napis: Cykl Konferencji Regionalnych 7-28 listopada 2022. Na niebieskim tle zaznaczone są punkty z nazwami miast i datami.

Fundusze Europejskie zmieniły Mazowsze

18 lat temu, 1 maja 2004 roku, rozpoczął się zupełnie nowy etap w rozwoju województwa mazowieckiego. Miliardy euro, jakie były do wydania w ramach programów regionalnych  umożliwiły realizację ponad 14 tysięcy projektów. Dzisiaj z efektów zrealizowanych projektów korzystamy wszyscy, często nawet nie zdając sobie sprawy, że to dzięki funduszom europejskim np. jechaliśmy po ścieżce rowerowej, zaparkowaliśmy auto na parkingu typu „Parkuj i Jedź”, obejrzeliśmy spektakl w odnowionym teatrze czy interesującą wystawę w muzeum. Dzięki Unii Europejskiej nastąpił skok cywilizacyjny naszego kraju i województwa.

Na konferencjach regionalnych, po raz kolejny, chcemy przybliżyć mieszkańcom efekty i korzyści funduszy europejskich. Są to realne działania Unii Europejskiej, które wspierają nasz region.

Cykl Konferencji regionalnych już w listopadzie

„Przyszłość Mazowsza z Funduszami Europejskimi” to tegoroczne hasło konferencji. Podczas wydarzeń odbywających się w różnych regionach województwa, cofniemy się do początków przygody z funduszami z UE i razem z beneficjentami podsumujemy 18 lat w Unii Europejskiej.

Gdzie i kiedy?

Konferencje regionalne odbędą się:

  • 7 listopada w Zwoleniu
  • 9 listopada w Mińsku Mazowieckim
  • 16 listopada w Konstancinie-Jeziorna
  • 17 listopada w Opinogórze Górnej
  • 18 listopada w Ostrołęce
  • 23 listopada w Mszczonowie
  • 25 listopada w Płocku
  • 28 listopada w Siedlcach

Na konferencjach wystąpią przedstawiciele Zarządu Województwa Mazowieckiego, Dyrekcja Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych, a także beneficjenci funduszy europejskich. Konferencje będą transmitowane  na stronie internetowej www.funduszedlamazowsza.eu oraz na naszym profilu w serwisie społecznościowym Facebook i kanale https://www.youtube.com/user/MJWPUTUBE.

W programie każdego wydarzenia  znajdzie się podsumowanie wsparcia z UE w danym regionie, pokażemy sukcesy wnioskodawców i efekty zrealizowanych inwestycji. Odpowiemy na pytanie, co zmieniło się wokół nas, dzięki miliardom euro.  Ile inwestycji i z jakiego obszaru udało się zrealizować samorządom, przedsiębiorcom, instytucjom kultury czy placówkom medycznym.

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś