Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

W tym roku Dzień Europy świętowany 9 maja nabiera zupełnie nowego wymiaru. A jest tak dzięki wyjątkowej w swej formule „Konferencji w sprawie przyszłości Europy” zainicjowanej przez Parlament Europejski, Radę i Komisję Europejską. Każdy mieszkaniec ma możliwość zabrania głosu na temat wizji naszej wspólnej przyszłości za pośrednictwem specjalnej platformy futureu.europa.eu, a także podczas wielu wirtualnych i stacjonarnych wydarzeń organizowanych w różnych zakątkach Europy.  Zapraszamy!

Mężczyzna z dziećmi na tle drzew jako przykład odbiorców konferencji w sprawie przyszłości Europy

Dokładnie 9 maja 1950 roku miało miejsce wydarzenie, które rozpoczęło integrację europejską. To właśnie wtedy Robert Schuman, ówczesny minister spraw zagranicznych Francji, zaprezentował wizję zjednoczonej Europy (tzw. Deklaracja Schumana). I na pamiątkę tego przełomowego momentu w maju obchodzimy Dzień Europy, czyli wielkie święto pokoju i jedności. W tym roku dzień ten zyskuje szczególny wymiar z uwagi na toczącą się „Konferencję w sprawie przyszłości Europy”.

Przyszłość jest w Twoich rękach!

Jakiej przyszłości chcemy dla Unii Europejskiej? W jakiej Europie chcemy żyć? Jakie zmiany są potrzebne? Każdy z nas, mieszkaniec, przedstawiciel administracji, organizacji społeczeństwa obywatelskiego czy innego podmiotu ma możliwość wypowiedzenia się na ten temat podczas wielkiej europejskiej dyskusji Wystarczy wejść na stronę futureu.europa.eu i zaprezentować swoje pomysły! Opinie mogą dotyczyć wielu obszarów takich jak: zmiany klimatu i środowisko, zdrowie, silniejsza gospodarka, zatrudnienie, sprawiedliwość społeczna, transformacja cyfrowa, edukacja, kultura, sport, migracja, ale też demokracja europejska, wartości i prawa, praworządność, czy bezpieczeństwo. Dodatkowo, w ramach konferencji odbywa się wiele debat i spotkań, których kalendarz jest wciąż uzupełniany. Co więcej, jest możliwość zaproponowania własnego wydarzenia wspierającego ideę dyskusji o przyszłości Europy. Podsumowanie konferencji odbędzie się wiosną 2022 roku, kiedy zaprezentowane zostaną wnioski i rekomendacje na przyszłość.

Młodzi mają głos!

Kluczową rolę w kształtowaniu przyszłości Europy odegrają młodzi ludzie. Dlatego z okazji Dnia Europy Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce organizuje debatę on-line „Młody głos Europy”. Debata odbędzie się 9 maja (niedziela) o godzinie 12.00, a transmisję będzie można obejrzeć w serwisach https://www.youtube.com/user/KomisjaEuropejska oraz www.facebook.com/komisjaeuropejska.

Zapraszamy!

O Funduszach Europejskich dla Mazowsza

Mazowsze ma do dyspozycji ponad 8 mld zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 skierowane głównie do samorządów, przedsiębiorców, sektora naukowego i pozarządowego. Szczegółowe informacje o możliwościach pozyskania unijnego dofinansowania dostępne są na stronie www.funduszedlamazowsza.eu w zakładce Zobacz ogłoszenia i wyniki naborów wniosków. Za  ogłaszanie konkursów o dotacje odpowiada Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych oraz Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie.

Gdzie szukać informacji o konkursach o unijne dofinansowanie?

  • Zapraszamy do kontaktu z ekspertami Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich na Mazowszu. Z uwagi na zagrożenie epidemiczne zachęcamy do korzystania z konsultacji telefonicznych oraz e-mailowych. Informacje o godzinach pracy Punktów oraz dane kontaktowe znajdują się w zakładce Punkty informacyjne.
  • Zachęcamy do monitorowania na bieżąco aktualizowanych informacji na stronie funduszedlamazowsza.eu oraz na naszych profilach w serwisach społecznościowych Facebook i Twitter. Jesteśmy również dostępni na portalach LinkedIn, YouTube oraz Instagram.

Zapraszamy do zapisania się do newslettera funduszy europejskich dla Mazowsza (m.in. najważniejsze informacje o konkursach i dofinansowanych projektach), a także do systemu powiadomień o aktualnych naborach.

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś